TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

JAV pareigūnas: Rusija žinojo, kad Sirija planuoja cheminę ataką

Cheminio ginklo ataka Sirijoje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Cheminio ginklo ataka Sirijoje
Šaltinis: 15min
1
A A

JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas jau trečiadienį atvyksta itin svarbaus vizito į Maskvą, o amerikiečiai toliau negaili seniai girdėtų priekaištų Kremliui. Šįkart vienas aukšto lygio Amerikos pareigūnas pareiškė, jog jau nustatyta, kad Rusija iš anksto žinojo apie režimo Damaske planuojama ataką zarino dujomis, skelbia AP.

Pareigūno teigimu, virš ligoninės, į kurią buvo skubiai gabenamos cheminės atakos aukos, skraidė Rusijos pajėgų bepilotis orlaivis.

Kelios valandos po to, kai šis nuotoliniu būdu valdomas aparatas paliko oro erdvę virš ligoninės, pastarąją subombardavo rusiškas naikintuvas. JAV pareigūnai mano, kad taip buvo bandoma paslėpti cheminio ginklo panaudojimo pėdsakus.

Nors pareigūnas pridūrė, jog JAV neturi įrodymų, kad Rusija būtų susijusi su pačia chemine ataka, jis teigė, kad žvalgybinio orlaivio atsiuntimas virš ligoninės negali būti atsitiktinumas. Esą Rusija turėjo žinoti apie cheminio ginklo panaudojimą.

Per ataką Sirijos šiaurinėje dalyje žuvo daugiau nei 80 žmonių – civilių, tarp kurių buvo nemažai vaikų. Tarptautiniai ekspertai neabejoja, kad buvo panaudotos mirtinos, nervus paralyžiuojančios dujos.

Tiesa, įtarimai, kad Rusija žinojo apie Basharo al Assado režimo planuojamą cheminę ataką, nėra oficialūs. Tai – vidiniai svarstymai Vašingtone prieš R.Tillersono išvyką į Rusiją.

VIDEO: Cheminis ginklas Sirijoje: mažiausiai 86 žuvę, 500 sužeistų ir JAV atsakas

Vis dėlto tokie tvirtinimai turi didelį svorį – net dabar, kai JAV ir Rusijos dvišaliai santykiai ir taip labai prasti.

Į Al Šairato bazę iš JAV laivų praėjusį ketvirtadienį buvo paleistos 59 raketos „Tomahawk“.

Nors Rusija nuosekliai remia B.al Assado vyriausybę, o su režimo pajėgomis koordinuoja karinius smūgius, Vašingtonas anksčiau dar niekada nebuvo apkaltinęs Maskvos sąsajomis su cheminėmis atakomis prieš nekaltus civilius.

Iki pirmadienio JAV pareigūnai teigė dar nežinantys, ar Sirijos, ar Rusijos pajėgos valdė bepilotį orlaivį virš ligoninės. Tačiau dabar amerikiečiai esą įsitikinę, kad droną kontroliavo būtent rusai.

Be to, JAV atstovai anksčiau tvirtino, kad Rusijos pajėgos reguliariai veikdavo kartu su sirais Al Šairato karinių oro pajėgų bazėje, kuri buvo subombarduota. Amerikiečių teigimu, toje bazėje buvo laikomos cheminio ginklo atsargos.

Į Al Šairato bazę iš JAV laivų praėjusį ketvirtadienį buvo paleistos 59 raketos „Tomahawk“. Tai buvo pirmasis amerikiečių tiesioginis karinis smūgis B.al Assado režimui, o ne „Islamo valstybės“ kovotojams.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min