Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 15d. 09:52 , atnaujinta: 2012 lapkričio 15d. 15:15

JAV parėmė Izraelio atakas Gazos ruože

Dūmai Gazos ruožo mieste po Izraelio atakų
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Dūmai Gazos ruožo mieste po Izraelio atakų

JAV ambasadorė Susan Rice per Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos neeilinį posėdį dėl naujos Gazos Ruožo krizės tvirtai parėmė Izraelio kariškių atkirtį „baisioms“ „Hamas“ atakoms.

Arabų šalių pasiuntiniai per tą vėlai trečiadienį įvykusį posėdį ragino Tarybą pasmerkti Izraelio atakas, bet S.Rice sakė, kad nėra jokio pateisinimo smurtui, kurį „Hamas“ ir kitos teroristinės organizacijos nukreipia į Izraelį.

Egiptas ir kitos arabų šalys šio neeilinio susitikimo paprašė Izraeliui per daugiau kaip 20 antskrydžių Gazos Ruože nukovus „Hamas“ karinio sparno operacijų vadą.

S.Rice Saugumo Tarybai pasakė: „Izraelis, kaip ir bet kuri kita šalis, turi teisę gintis nuo tokių baisių atakų“.

Palestiniečių diplomatai sakė, kad per atakas žuvo mažiausiai 11 žmonių, o dar apie šimtas buvo sužeista. Izraelis nurodė, kad buvo priverstas veikti – dėl intensyvėjančio jo teritorijos apšaudymo raketomis.

Šiemet iš Gazos Ruožo į Izraelį jau buvo paleistos mažiausiai 768 raketos. S.Rice Saugumo Tarybai pasakė: „Izraelis, kaip ir bet kuri kita šalis, turi teisę gintis nuo tokių baisių atakų“.

„Nėra jokio pateisinimo smurtui, kurį „Hamas“ ir kitos teroristinės organizacijos naudoja prieš Izraelio žmones. Raginame atsakinguosius tuojau pat sustabdyti šiuos bailius aktus“, – nurodė ji.

Pasak S.Rice, apšaudymas raketomis kenkia pastangoms užbaigti Artimųjų Rytų konfliktą ir įkurti palestiniečių valstybę.

„Hamas“ teigia, kad vadovaujasi vien palestiniečių liaudies interesais, tačiau toliau užsiima smurtu, kuris tik trukdo palestiniečių reikalui“, – sakė JAV ambasadorė, kuri yra laikoma viena pagrindinių pretendenčių į naująsias JAV valstybės sekretores.

Žuvo 11 ir buvo sužeista dar 100 žmonių

Per izraeliečių antskrydį ketvirtadienį žuvus trims palestiniečiams, per naują Izraelio operaciją Gazos Ruože žuvusių žmonių skaičius pasiekė 11, pranešė medikai, kurie pridūrė, kad sužeistųjų iš viso yra mažiausiai 100.

„Hamas“ ginkluotasis sparnas Izz ad Deeno al Qassamo brigados paskelbė, kad visi tie trys vyrai buvo jų nariai ir kad į juos buvo smogta jiems važiuojant taksi motociklu.

Izraelis perspėjo, kad smūgis A.Jaabari buvo „tik pradžia“ ir kad civiliniuose bei gyvenamuosiuose rajonuose yra „reikšmingas skaičius“ ginklų sandėlių.

Izraelio kariškiai savo operaciją pradėjo trečiadienį, nukaudami „Hamas“ operacijų vadą, o paskui, kaip pranešė palestiniečiai, įvyko mažiausiai 60 izraeliečių antskrydžių.

Izz ad Deeno al Qassamo brigadų operacijų vadas Ahmedas Jaabari žuvo drauge su savo asmens sargybiniu Mohammedu al Hamsu, per pradinį Izraelio smūgį automobiliui Gazos mieste, pranešė „Hamas“.

Netrukus po to Izraelis smogė daugiau smūgių Gazos Ruožui, per kuriuos žuvo dar penki žmonės, tarp jų – du vaikai, sakė „Hamas“ sveikatos ministras Mufidas Mukhalalati televizijos transliuotoje spaudos konferencijoje Gazos miesto ligoninėje „Shifa“.

Vėlai trečiadienį medikai pranešė apie dar vieną smūgių Gazos Ruože auką.

Gazos Ruožo ligoninėse po pradinių smūgių buvo paskelbta aukšto laipsnio parengtis, o Izraelis perspėjo, kad smūgis A.Jaabari buvo „tik pradžia“ ir kad civiliniuose bei gyvenamuosiuose rajonuose yra „reikšmingas skaičius“ ginklų sandėlių.

„Hamas“ televizija „al Aqsa“ parodė, kaip trečiadienį miesto gatvėmis skuba greitosios pagalbos automobiliai, kuriais sužeistieji buvo vežami į perpildytus ligoninių priėmimo skyrius.

Reportaže buvo matyti, kaip vyras mėlyna pižama neša savo sūnų, o du vyrai padeda pagyvenusiam žmogui nueiti nuo vieno sprogimo vietos.

Atakos buvo surengtos po smurto tarp Izraelio ir Gazos Ruožo grupuočių suintensyvėjimo, kai iš palestiniečių teritorijos į žydų valstybę buvo paleista daugiau kaip 120 raketų, o per Izraelio antskrydžius ir apšaudymus žuvo septyni žmonės.

Pietų Izraelyje žuvo trys žmonės

Pietų Izraelyje trys žmonės žuvo ketvirtadienį, kai Kirjat Malachio miestelis buvo apšaudytas raketomis iš Gazos Ruožo, pranešė Izraelio televizija„Channel 1“.

„Kalbame apie tris žuvusius“, – nurodė televizija, pridūrusi, kad jie žuvo vienai raketai pataikius į namą tame mieste.

Papildyta 13:11. Aukų Gazos Ruože skaičius padidėjo iki 13

Per naują Izraelio smūgį Gazos Ruožui ketvirtadienį žuvo du palestiniečiai, o dar vienas buvo sužeistas, pranešė medikai.

Po to antskrydžio žmonių, žuvusių per Izraelio plataus masto operaciją Gazos Ruože, skaičius padidėjo iki 13.

Kol kas nepranešama jokių detalių apie tikslią naujo smūgio vietą ir aukų tapatybę; nieko nekomentuoja ir Izraelio kariškiai.

Papildyta 15:15 val. Žuvusių žmonių skaičius padidėjo iki 15

Per Izraelio antskrydžius ketvirtadienį Gazos Ruože žuvo dar du palestiniečiai, o kovotojai per sieną paleido maždaug 250 raketų, nuo kurių žuvo trys izraeliečiai, pranešė abiejų konfliktuojančių šalių pareigūnai.

„Hamas“ Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas Ashrafas al Qudra sakė, kad per antskrydį Gazos Ruožo šiaurėje esančiame Beit Lahijos mieste žuvo 60 metų vyras, o greitosios medicinos pagalbos tarnyba pranešė, kad mirė vaikas, kuris anksčiau ketvirtadienį buvo sužeistas per antskrydį Chan Jūnise.

Po šių antskrydžių Gazos Ruože per 22 Izraelio vykdomo puolimo valandas žuvusių žmonių skaičius padidėjo iki 15. Dar mažiausiai 150 žmonių buvo sužeisti, pranešė medikai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min