Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 10d. 08:56 , Atnaujinta: 2019 spalio 10d. 11:27

JAV perėmė iš Sirijos kurdų du svarbius britų džihadistus, išgabens daugiau pavojingų kovotojų

„Islamo valstybės“ kovotojas Sirijoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / „Islamo valstybės“ kovotojas Sirijoje

JAV perėmė iš Sirijos kurdų du svarbius jų laikytus džihadistus, kuriuos išgabeno iš šalies, trečiadienį pranešė vienas gynybos pareigūnas.

Žiniasklaidos pranešimuose sakoma, kad šie džihadistai yra liūdnai pagarsėję britų kovotojai, praminti „bitlais“.

Turkijos pradėtas puolimas prieš Sirijos kurdų pajėgas, kurios padėjo JAV kovoti su „Islamo valstybe“ (IS), privertė nuogąstauti, kad kurdų sučiupti ir laikomi kovotojai gali pabėgti ir atkurti grupuotę.

„Galiu patvirtinti, kad parėmėme iš (kurdų vadovaujamų) SDF (Sirijos demokratinių jėgų) du labai vertingus ISIS (IS) individus“, – sakė JAV gynybos pareigūnas, nesutikęs skelbti savo pavardės.

„Jie išgabenti iš Sirijos ir yra saugioje vietoje. Juos laiko kariškiai pagal karo teisę“, – pridūrė jis.

JAV žiniasklaidos pranešimuose sakoma, kad šie du džihadistai priklausė itin smurtingai keturių britų kuopelei, kuri per IS galios piką Sirijoje ir Irake grobė ir kankino užsieniečius, tarp jų žurnalistus.

Vienas šios kuopelės narys buvo nukautas per smūgį iš drono , o ketvirtas dėl kaltinimų terorizmu kalinamas Turkijoje.

„Ypatingai blogi“

Minima kuopelė yra kaltinama maždaug 20 įkaitų pagrobimu ir nužudymu nukertant galvas. Tarp šių aukų yra amerikiečių žurnalistas Jamesas Foley, tokiu būdu nužudytas 2012 metais.

„The New York Times“ savo ruožtu skelbia, kad JAV kariškiai iš kurdų kontroliuotų kalėjimų jau išgabeno ar ruošiasi išgabenti ne kelis, o kelias dešimtis IS kovotojų, kuriuos laiko pavojingiausiais.

Iš viso Sirijos šiaurės rytuose įrengtuose centruos ir stovyklose laikoma per 11 tūkst. sučiuptų IS džihadistų.

Kad išgabenami „pavojingiausi kovotojai“, trečiadienį patvirtino ir JAV prezidentas Donaldas Trumpas, nors anksčiau jis teigė, kad už šiuos fanatikus bus atsakinga Turkija.

„Išgabename kai kuriuos iš pavojingiausių IS kovotojų ir vežame juos į kitas vietas, kur saugu, – Baltuosiuose rūmuose sakė D.Trumpas. – Paėmėme tam tikrą skaičių IS kovotojų, kurie yra ypatingai blogi, ir norėjome užtikrinti, kad nieko jiems nenutiktų kalbant apie ištrūkimą.“

Kol kas bent kai kurie kovotojai vežami į Iraką, kur JAV turi bazę, skirtą būtent tokių džihadistų kalinimui.

Sirijos demokratinės pajėgos (SDF) laiko maždaug 10 tūkst. sučiuptų IS kovotojų, tarp jų – maždaug 2 tūkst. užsieniečių, kurių daugelis yra iš Europos šalių, atsisakiusių juos priimti atgal.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min