Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

JAV plečiama galimybė įsigyti aborto tablečių vaistinėse

Sveikatos apsaugos pareigūnai antradienį pranešė, kad Jungtinėse Valstijose mažmeninės prekybos vaistinėms bus leista prekiauti aborto tabletėmis, o tai gali gerokai išplėsti šios procedūros prieinamumą po praėjusių metų itin svarbaus Aukščiausiojo Teismo sprendimo, kuriuo buvo panaikintos federalinės teisės į abortą.
JAV plečiama galimybė įsigyti aborto tablečių vaistinėse
JAV plečiama galimybė įsigyti aborto tablečių vaistinėse / „Zuma press“/„Scanpix“

Maisto ir vaistų administracijos (FDA) paskelbti pakeitimai reiškia, kad mifepristono, kuris yra pirmasis iš dviejų vaistų, naudojamų nėštumui nutraukti, bus galima įsigyti vietinėse vaistinėse tose valstijose, kuriose leidžiami abortai.

Norint nusipirkti tablečių, kurias anksčiau buvo galima įsigyti tik keliose užsakymo paštu paslaugą teikiančiose vaistinėse arba sertifikuotose klinikose, reikės gydytojo recepto.

Aborto tablečių paklausa išaugo po to, kai konservatorių dominuojamas Aukščiausiasis Teismas praėjusių metų birželį priėmė svarbų sprendimą, kuriuo panaikino 1973 metų bylą „Roe prieš Wade'ą“ („Rou prieš Veidą“), pusę amžiaus užtikrinusią moterų teisę į abortą visose JAV.

Ekspertų teigimu, daugiau nei pusė JAV atliekamų nėštumo nutraukimo procedūrų jau atliekamos naudojant aborto tabletes, o po prieštaringai vertinamo Aukščiausiojo Teismo sprendimo jos vis dažniau tampa politinės ir teisinės kovos už teisę į abortą objektu.

Vaistinės, norėdamos išduoti vaistą, turės gauti sertifikatą, o pacientės turės užpildyti sutikimo formą.

Maisto ir vaistų administracijos sprendimą palankiai įvertino Amerikos pilietinių laisvių sąjunga.

„Džiaugiamės, kad FDA padidino prieigą vaistinėse prie šio saugaus ir veiksmingo vaisto, taip sumažindama vieną iš nereikalingų agentūros naštų pacientėms, kurioms reikia mifepristono“, – sakė Amerikos pilietinių laisvių sąjungos Reprodukcinės laisvės projekto atstovė Julia Kaye.

Prieš abortus pasisakančios organizacijos „Susan B Anthony List“ prezidentė Marjorie Dannenfelser pasmerkė šį sprendimą.

Joe „Bideno administracija dar kartą įrodė, kad abortų pramonės pelną vertina labiau nei moterų saugumą ir negimusių vaikų gyvybes“,

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius