TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

JAV prezidentas Barackas Obama apkaltino Rusiją karine agresija Ukrainoje

Barackas Obama
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Barackas Obama
Šaltinis: 15min.lt/BNS
0
A A

Ketvirtadienį Lietuvos prašymu sušauktas Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos posėdis situacijai Ukrainoje aptarti. Kalbėdamas netrukus po posėdžio JAV prezidentas Barackas Obama apkaltino Rusiją karine agresija Ukrainoje.

00.05 val. B.Obama apkaltino Rusiją karine agresiją prieš Ukrainą

JAV prezidentas Barackas Obama ketvirtadienį apkaltino Rusiją karine agresija Ukrainoje. Anot B.Obamos, Rusija apmoko, ginkluoja ir finansuoja teroristus Rytų Ukrainoje. JAV vadovas pažymėjo, kad tai įrodo ir naujos palydovinės nuotraukos. Jis taip pat teigė, kad Kremlius yra atsakingas už situacijos Donbase eskalavimą. B.Obama pranešė, kad kitą mėnesį Ukrainos prezidentas Petro Porošenka lankysis Baltuosiuose Rūmuose. 

B.Obama Estijoje žada patvirtinti įsipareigojimus gynybai

Jungtinių Valstijų prezidentas Barackas Obama sako, kad per susitikimą su Baltijos šalių vadovais Estijoje kitą savaitę patvirtins tvirtą įsipareigojimą NATO sąjungininkų gynybai.

Estijoje aš patvirtinsiu tvirtą įsipareigojimą mūsų NATO sąjungininkų gynybai, – sakė B.Obama.

„Estijoje aš patvirtinsiu tvirtą įsipareigojimą mūsų NATO sąjungininkų gynybai“, – ketvirtadienį per spaudos konferenciją Vašingtone sakė B.Obama.

JAV prezidentas kartu pabrėžė, kad amerikiečiai neketina teikti karinės paramos Ukrainai, kuri nėra NATO narė, tačiau siekia sutelkti tarptautinę bendruomenę daryti ekonominį ir politinį spaudimą Rusijai.

„Nesiimame karinių veiksmų išspręsti Ukrainos problemą“, – sakė B.Obama.

JAV vadovas sąmoningai nevadino Rusijos veiksmų „invazija“, net ir paklaustas apie šią savoką žurnalistų, o naudojo švelnesnį „įsibrovimo“ (angl. incursion) terminą. Lietuva Rusijos veiksmus ketvirtadienį pavadino „akivaizdžia karine Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų invazija į Ukrainos teritoriją“.

B.Obama su Lietuvos, Latvijos ir Estijos prezidentais Taline susitiks kitą trečiadienį, prieš pat NATO viršūnių susitikime Velse, kur ketinama tartis dėl papildomų saugumo priemonių Rytų Europoje.

JAV ambasadorė JT: Rusija turi liautis meluoti

JAV ambasadorė Jungtinėse Tautose (JT) ketvirtadienį pareiškė Saugumo Tarybai, kad Rusija „turi liautis meluoti“ ir apkaltino Maskvą kurstant augantį nestabilumą rytinėje Ukrainoje.

Rusija turi liautis meluoti, turi liautis kursčius šį konfliktą, – sakė Samantha Power.

„Rusija turi liautis meluoti, turi liautis kursčius šį konfliktą“, – Samantha Power sakė 15 narių Tarybos neeilinio susitikimo, kuris buvo sušauktas Lietuvos prašymu, dalyviams.

S.Power sakė, jog „Rusija stoja prieš Tarybą pasakyti viską, tik ne tiesą.“

S.Power, anot kurios, Rusija „manipuliavo. Ji painiojo. Ji atvirai melavo“, pridūrė, jog Maskvai yra siunčiama tiesmuka ir vieninga žinia: „Rusija, užbaik šį konfliktą. Rusija nesiklauso.“

Karštai gindamasis Rusijos ambasadorius JT Vitalijus Čiurkinas pareiškė, kad Kijevas „kariauja su savo pačių liaudimi“ ir pridūrė, jog Maskva laukia realių Kijevo žingsnių dėl padėties Ukrainoje sureguliavimo.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Rusijos ambasadorius JT Vitalijus Čiurkinas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Rusijos ambasadorius JT Vitalijus Čiurkinas

„Prezidentas Petro Porošenko ne kartą darė taikius pareiškimus. Kalbėjo jis ir apie kažkokį naują skubų sureguliavimo planą, kur tas planas? Ar tai vis tas pats nukreipiantis manevras, pridengiantis pasikliovimą jėgos sprendiniu“, – sakė jis.

Atsakydamas JAV ambasadorei V.Čiurkinas neneigė, jog Ukrainoje esama Rusijos karių.

„Rytinės Ukrainos dalyse yra Rusijos savanorių. Niekas to neslepia“, – sakė jis, tačiau paminėjo Ukrainoje esančius Vakarų patarėjus ir retoriškai paklausė, iš kur Kijevas gauna ginklų.

V.Čiurkinas sakė norįs „pasiųsti žinią Vašingtonui: Liaukis kištis į suverenių valstybių reikalus.“

JAV politinių reikalų generalinis pasekretoris Jeffrey Feltmanas prasidedant susitikimui pareiškė Tarybos nariams, kad paskutiniai įvykiai žymi „pavojingą konflikto eskalavimą“, bet pridūrė, jog tarptautinė bendrija neturi būdų patikrinti paskutinius „keliančius didelį nerią pranešimus“.

NATO, Ukrainos prezidento Petro Porošenkos, prorusiškų separatistų, Jungtinių Valstijų ir Saugumo Tarybos pirmininkaujančios Britanijos pareiškimai nepalieka abejonių, kad Rusija įsiveržė į Ukrainą.

Naujo pietryčių fronto atidarymas sukėlė nuogąstavimus, jog separatistai siekia sukurti žemyninę jungtį tarp Rusijos ir Krymo pusiasalio, kurį Maskva aneksavo kovo mėnesį.

Tuo metu Lietuvos atstovė JT Raimonda Murmokaitė teigė, kad be rimto atsako Rusija nesustos.

Ketvirtadienį JAV pareiškė, kad „karinis sprendimas“ yra tinkamas spręsti situacijai Ukrainoje.

Stebėkite JT Saugumo Tarybos posėdį gyvai:

VIDEO: Tiesioginė transliacija

Posėdis vyksta Niujorke.

„Mes tikimės išgirsti iš Rusijos paaiškinimą, kodėl jos kariai yra Ukrainos teritorijoje“, – prieš JT Saugumo Tarybos posėdį teigė Didžiosios Britanijos ambasadorius prie JT Markas Lyallas Grantas. Jis taip pat pažymėjo, kad neturi abejonių, jog pranešimai apie tai, jog Rusijos kariai kirto Ukrainos sieną, atitinka tikrovę.

„Akivaizdu, kad Rusijos kariai yra ten“, – pridūrė diplomatas.

Lietuva šiuo metu yra nenuolatinė JT Saugumo Tarybos narė.

Lietuva ketvirtadienį apkaltino Rusiją pradėjus „akivaizdžią karinę ginkluotųjų pajėgų invaziją į Ukrainos teritoriją“ ir paragino Vakarus svarstyti karinės paramos suteikimą Ukrainai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min