Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2014 08 20, 20:21 Atnaujinta 2014 08 20, 20:41

JAV prezidentas Barackas Obama: „Islamo valstybė“ yra vėžys, kuriam nėra vietos XXI a.

JAV prezidentas Barackas Obama trečiadienį pareiškė, kad visas pasaulis yra pasibaisėjęs JAV žurnalisto Jameso Foley egzekucija, kai „Islamo valstybės“ (IS) džihadistas amerikiečiui nupjovė galvą. B.Obama IS pavadino atgyvena, kuriai nebėra vietos XXI a. pasaulyje.
JAV prezidentas Barackas Obama
JAV prezidentas Barackas Obama / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Viena, dėl ko mes visi galime sutarti, yra tai, kad tokiai grupei kaip IS neturi būti vietos XXI amžiuje“, – nurodė jis.

B.Obama sakė, kad minėta grupuotė neigia tikrą religiją, kelia grėsmę ir musulmonams ir nemusulmonams. „Jų aukos yra daugiausia musulmonai; jų netikėjimas moko žmones žudyti nekaltuosius“, – kalbėjo JAV prezidentas.

„Joks Dievas nepalaikytų to, ką jie padarė vakar, ir to, ką jie daro kiekvieną dieną“, – žurnalistams sakė akivaizdžiai piktas JAV vadovas.

Jis griežtai kalbėjo IS – grupuotę palygino su vėžiu, kurio plitimą privaloma sustabdyti. 

Tokie žmonės galų gale žlunga. Nes ateitis priklauso tiems, kurie kuria, o ne griauna, – sakė B.Obama

„Tokie žmonės galų gale žlunga. Nes ateitis priklauso tiems, kurie kuria, o ne griauna“, – sakė B.Obama. 

JAV vadovas nedetalizavo, ar po amerikiečių žurnalisto nužudymo keisis JAV politika ir strategija IS atžvilgiu. Tačiau jis pabrėžė, kad JAV ir toliau išliks akyla ir negailestinga grupuotės keliamo pavojaus akivaizdoje.

„JAV ir toliau darys tai, ką reikės, kad apsaugotų savo žmones. Mes būsime akyli ir mes būsime negailestingi“, – pareiškė jis.

Kiek anksčiau Baltieji rūmai paskelbė, kad IS išplatintas egzekucijos įrašas yra autentiškas ir nesuklastotas. JAV pareigūnai nuosekliai tyrinėjo vaizdo medžiagą, kadangi, priešingai nei kitos, ji buvo internete patalpinta po redagavimo. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min