Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

JAV prezidentas Barackas Obama po susitarimo Ženevoje: „Ar Maskva pasinaudos savo įtaka, kurią iki šiol darė ardomuoju būdu, kad atkurtų tvarką?“

Barackas Obama ES ir JAV viršūnių susitikime Briuselyje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Barackas Obama ES ir JAV viršūnių susitikime Briuselyje
Šaltinis: BNS
0
A A

JAV prezidentas Barackas Obama išsakė santūrią ir atsargią poziciją dėl savo administracijos vėliausio „proveržio“ painioje diplomatijoje su Rusijos lyderiu Vladimiru Putinu, baimindamasis, kad buvo įsigyta katė maiše.

JAV pareigūnai niekada nedėjo didelių vilčių į derybas Ženevoje, kuriose siekta pažaboti chaosą Rytų Ukrainoje, siejamą su Rusijos pagalba separatistams sukilėliams.

Tačiau netikėtai pasiektas susitarimas tarp Rusijos, Ukrainos, Europos Sąjungos (ES) ir Jungtinių Valstijų, regis, suteikia galimybę išspręsti opiausias problemas naujausiame platesnės Ukrainos krizės fronte.

Dabar kyla klausimas: ar jie iš tikrųjų pasinaudos savo įtaka, kurią jie iki šiol darė ardomuoju būdu, kad atkurtų tam tikrą tvarką, – abejoja B.Obama.

Šveicarijoje paskelbtame baigiamajame pranešime sakoma, kad visos ginkluotos grupuotės turi palikti vyriausybinius pastatus ir sudėti ginklus, taip pat raginama nutraukti smurtą.

B.Obama turėjo daug diplomatinių ir politinių priežasčių pesimistiškai vertinti šį susitarimą, kai pasirodė Baltųjų rūmų konferencijų salėje tuojau po to dokumento paskelbimo.

„Nemanau, kad šiuo metu galime būti dėl ko nors užtikrinti, – pabrėžė jis. – Rusai pasirašė susitarimą. Dabar kyla klausimas: ar jie iš tikrųjų pasinaudos savo įtaka, kurią jie iki šiol darė ardomuoju būdu, kad atkurtų tam tikrą tvarką?“

J.Kerry: Vakarai „nenusileidžia“ dėl Krymo

Vakarai „nenusileidžia“ dėl Krymo, pareiškė JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry ketvirtadienį, po Ženevoje vykusių derybų su kolegomis iš Rusijos, Ukrainos ir Europos Sąjungos.

„Nenusileidžiame, tačiau į Ženevą atvykome kalbėti ne apie Krymą“, – sakė jis apie strateginį Ukrainos pusiasalį, kurį praėjusį mėnesį aneksavo Rusija.

„Krymo klausimo niekas nepamiršo“, – pridūrė J.Kerry.

JAV siųs neletalinę karinę pagalbą Ukrainai

Jungtinės Valstijos pasiųs šalmų, medicinos priemonių ir kitokios neletalinės karinės pagalbos Ukrainai, baimindamosi galbūt gresiančios kitos Rusijos invazijos į šią šalį, Pentagono vadovas Chuckas Hagelis pareiškė ketvirtadienį.

Gynybos sekretorius sakė informavęs Kijevą, jog prezidentas Barackas Obama „patvirtino papildomą neletalinę karinę pagalbą medicinos ir gerovės priemonėmis, taip pat kitokiomis atsargomis“.

Ukrainos karius planuojama aprūpinti medicinos atsargomis, šalmais, miegamaisiais kilimėliais ir vandens valymo aparatais, o pasieniečius – palapinėmis, elektros generatoriais ir rankinėmis degalų pompomis.

Tačiau šiame pakete veikiausiai nebus jokios kovinės ekipuotės, tokios kaip neperšaunamos liemenės arba naktinio matymo prietaisai.

Kovo pabaigoje Vašingtonas pasiuntė Kijevui apie 300 tūkst. maisto davinių.

„Jungtinės Valstijos toliau palaiko Ukrainą“, – Ch.Hagelis sakė per bendrą spaudos konferenciją su viešinčiu Lenkijos gynybos ministru Tomaszu Siemoniaku.

Ši pagalba yra tik dalis ilgo reikalingų priemonių sąrašo, kurį Kijevas pateikė Vašingtonui pastarosiomis savaitėmis, prastai aprūpintoms Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms mėginant atremti prorusiškų jėgų sukilimą šalies rytuose, taip pat didėjant grėsmei, kad Maskva aneksuos dar vieną didelę jos teritorijos dalį po Krymo atplėšimo praeitą mėnesį.

„Jungtinės Valstijos toliau vertins papildomą pagalbą, kurią galime suteikti Ukrainai“, – pažymėjo Ch.Hagelis.

Keli JAV įstatymų leidėjai, tarp jų veteranas respublikonų senatorius Johnas McCainas, griežtai išpeikė Vakarų šalių vangią reakciją į Ukrainos krizę.

J.McCainas, 2008 metais pralaimėjęs kovą dėl Baltųjų rūmų B.Obamai, trečiadienį viešėdamas Lietuvoje pareiškė, kad žingsniai, kuriuos iki šiol atliko JAV ir Europos Sąjunga (ES), yra „beveik išjuoktini“.

Jis ir kiti JAV Kongreso nariai ragino Vašingtoną suteikti Ukrainai karinę pagalbą, įskaitant aprūpinimą lengvaisiais ginklais ir priešlėktuvinės gynybos priemonėmis.

Ch.Hagelis stengėsi padrąsinti NATO nares – Baltijos šalis ir Lenkiją – susirūpinusias dėl savo saugumo Rusijos veiksmų Ukrainoje fone.

Vašingtonas yra „visiškai“ pasiryžęs užtikrinti, kad šių šalių teritorija būtų neliečiama, kaip numato NATO įsipareigojimai, sakė Pentagono vadovai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min