Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

JAV prezidentas B.Obama žada gerovę viduriniajai klasei ir ekonomikos atsigavimą

Prezidentas B.Obama Luizianoje sako kalbą
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Barackas Obama
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

JAV prezidentas Barackas Obama šeštadienį pažadėjo rūpintis, kad šalyje gausėtų klestinti vidurinioji klasė, taip pat padėti tėvynainiams siekti amerikietiškosios svajonės.

Tradiciniame radijo pranešime, kuris buvo paskelbtas Darbo dienos išvakarėse, JAV lyderis sakė: „Per šią Darbo dieną turėtume dar kartą atsigręžti į laiko patikrintas mūsų vertybes ir esminę tiesą: kad mūsų ekonomika pasveiktų, reikia kai ko daugiau nei sveika akcijų birža – mums reikia gyvybe trykštančių pagrindinių gatvių ir klestinčios viduriniosios klasės“.

„Todėl toliau kasdien darbuosiuosi, kad mūsų šeimoms ir ateities kartoms būtų atkurtos galimybės, ekonomikos saugumas ir pagrindinė amerikietiškoji svajonė“, – pridūrė jis.

Šie komentarai nuskambėjo po to, kai JAV Darbo departamento penktadienį paskelbta ataskaita parodė, jog šalies ekonomika per praeitą mėnesį neteko 54 tūkst. darbo vietų, o nedarbas padidėjo iki 9,6 procento.

Nors šis nedarbo augimas buvo daug mažesnis nei prognozuotas Volstrito ekonomistų, kurie numatė 120 tūkst. darbo vietų netektį, galimybės įsidarbinti toli gražu nebuvo pakankamos, kad padėtų milijonams nuo krizės nukentėjusių amerikiečių.

B.Obama sakė, kad jo administracija visomis išgalėmis spartina darbo vietų kūrimą, taip pat paskelbė siūlantis įstatymą, pagal kurį darbo vietas Jungtinėse Valstijose kuriantys verslininkai būtų laikinai atleidžiami nuo mokesčių.

„Tačiau mūsų ekonomikos stiprinimas reiškia ne vien tai, – pabrėžė jis. – Mes siekiame kurti ekonomiką, kurioje vidurinės klasės šeimos galėtų leisti savo vaikus mokytis koledžuose, nusipirkti namą, susitaupyti pensijai ir užsitikrinti tam tikrą ekonominį saugumą, kai jų darbo dienos bus baigtos.“

Prezidentas perspėjo, kad Jungtinės Valstijos labiausiai klestinčia šalimi tapo ne „apdovanodama už godulį ir beatodairiškumą“, o veikiau „už sunkų darbą ir atsakingumą“.

B.Obama tikisi savo naująją politiką pristatyti kitą savaitę vyksiančiuose gausiuose su ekonomika susijusiuose renginiuose. Jis taip pat apsilankys nuo krizės smarkiai nukentėjusiose Vidurio Vakarų valstijose, o kitą penktadienį dalyvaus svarbioje spaudos konferencijoje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min