Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 20d. 11:41

JAV prezidentu siekiantis tapti Newtas Gingrichas užsipuolė žiniasklaidą ir paneigė prašęs savo buvusios žmonos „atviros santuokos“

Newtas Gingrichas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Newtas Gingrichas

JAV prezidentu siekiantis tapti respublikonas Newtas Gingrichas ketvirtadienį piktai paneigė pranešimus, esą jis prašė savo žmonos gyventi „atviroje santuokoje“, taip pat smerkė Amerikos žiniasklaidą, transliavusią interviu su jo buvusia sutuoktine.

„Leiskit aiškiai pasakyti – ši istorija yra neteisinga. Kiekvienas mano draugas, pažinojęs mus tuo laikotarpiu, pasakys, kad ši istorija neteisinga“, – pakeltu tonu pareiškė N.Gingrichas, pradėdamas pasisakymą per svarbius debatus Pietų Karolinos mieste Pietų Čarlstone.

Buvęs Atstovų Rūmų pirmininkas sakė kad jo kampanijos darbuotojai pateikė televizijai ABC, apklaususiai jo buvusią žmoną Marianne, įrodymų, jog jos teiginiai yra klaidingi, tačiau „jų tai nedomino“.

Užsipuolęs debatams vadovavusį televizijos CNN žurnalistą Johną Kingą, N.Gingrichas koneveikė žiniasklaidą dėl didžiulio dėmesio šiam interviu, likus vos kelioms valandoms iki šeštadienį Pietų Karolinoje vyksiančių pirminių rinkimų.

Duodama interviu Marianne Gingrich sakė, kad jos buvęs vyras yra prašęs jos sutikti gyventi „atviroje santuokoje“, išaiškėjus šešerius metus trukusiam jo romanui su viena padėjėja.

„Aš pavargau nuo elitinės žiniasklaidos pastangų ginti JAV prezidentą Baracką Obamą, puldinėjant respublikonus“, – piktinosi jis, o kai pareiškė, kad J.Kingo pirmasis klausimas per šiuos debatus yra „arti labiausiai nepakenčiamo, kokį tik galiu įsivaizduoti“, laidoje dalyvavę žiūrovai jam plojo atsistoję.

„Manau, jog dėl didžiosios naujienų žiniasklaidos niokojančiai nuožmios prigimties tampa sunkiau valdyti šią šalį, sunkiau pritraukti padorių žmonių siekti viešųjų postų“, – pridūrė N.Gingrichas.

Duodama interviu Marianne Gingrich sakė, kad jos buvęs vyras yra prašęs jos sutikti gyventi „atviroje santuokoje“, išaiškėjus šešerius metus trukusiam jo romanui su viena padėjėja.

Šį skandalingą interviu buvusi sutuoktinė davė likus vos dviem dienoms iki kritiškai svarbaus balsavimo Pietų Karolinoje, kurioje dauguma respublikonų šalininkų yra itin religingi.

Jos pareiškimai gali aptemdyti N.Gingricho įvaizdį, kai šis kandidatas mėgina pasivyti respublikonų kampanijos favoritu tapusį Mittą Romney lenktynėse dėl to, kam partija patikės mesti iššūkį B.Obamai ateinantį lapkritį.

„Jis norėjo atviros santuokos, o aš atsisakiau“, – M.Gingrich sakė ABC vakaro žinių laidai „Nightline“ per iš anksto parodytą ištrauką iš interviu, kuris visas buvo transliuojamas ketvirtadienį 23 val. 35 min. vietos (penktadienį 6 val. 35 min. Lietuvos) laiku.

Buvusi žmona sakė, kad N.Gingrichas prisipažino dėl šešerius metus trukusio jo romano su Kongrese dirbusia padėjėja Callista Bisek, su kuria Džordžijos įstatymų leidėjas vėliau susituokė, iširus santuokai su Marianne.

M.Gingrich sakė, kad tąsyk jos buvęs vyras antrąsyk išdavė savo sutuoktinę ir vedė meilužę, pažymėdama, jog ji taip pat iš pradžių buvo N.Gingricho meilužė, kai jis tebebuvo susituokęs su pirmąja žmona Jackie Battley Gingrich.

Marianne Gingrich pasakojo buvusi „sukrėsta“ savo sutuoktinio elgesio, kai sužinojo, jog jis buvo su Callista „mano miegamajame mūsų bute Vašingtone“.

„Jis visada skambindavo man vakarais ir visada baigdavo žodžiais „Myliu tave“, – prisiminė ji. – Ką gi, ji (Callista) to klausydavosi.“

Buvusi žmona, pridūrė, kad Newtas pateikė prašymą skyryboms tuojau po to, kai jai buvo diagnozuota išsėtinė sklerozė, nors gydytojai perspėjo, jog jai jokiu būdu negalima patirti didelės įtampos.

Duodama antrą interviu dienraščiui „The Washington Post“, Marianne Gingrich sakė prabilusi, nes norinti, kad ši istorija būtų pateikta, kaip ji ją suprantanti, o ne pagal klaidinančią jos buvusio vyro poziciją.

„Tiesą sakant, visas mano tikslas – papasakoti, kas buvau aš, kad Newtas negalėtų manęs vaizduoti blogu, siaubingu asmeniu, kaip jau yra pradedama“, – ji sakė laikraščiui.

Anksčiau ketvirtadienį N.Gingrichas sakė neketinantis sakyti nieko bloga apie savo antrąją žmoną. Politikas pareiškė, kad yra prašęs Dievo atleisti už ankstesnes gyvenimo klaidas.

Jis sakė NBC, kad rinkėjai „turės įvertinti mane“, vadovaudamiesi išsamesniu vaizdu apie jo gyvenimą ir pasiekimus.

„Aš esu 68 metų senelis, – pabrėžė N.Gingrichas. – Pažiūrėkite, koks artimas esu savo žmonai Callistai. Ir koks artimas esu savo dukroms bei žentams, savo dviem anūkams. Jie turės apsispręsti.“

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min