Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

JAV prostitucija vis dažniau siejama su prekyba žmonėmis

Palydovės
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Prostitucija
Šaltinis: BNS
0
A A

Jungtinių Valstijų ekspertai, kalbėdami apie prostituciją šalies viduje, vis dažniau pavartoja terminą „prekyba žmonėmis“.

Įstatymų leidėjai, policija ir prokurorai taip pat keičia savo senas nuostatas ir daugiau dėmesio skiria sąvadautojų ir klientų gaudymui bei pagalbos prostitutėms teikimui.

„Ši problema panaši į buitinio smurto problemą“, – kalba Michaelas Antonas iš Kuko apygardos, kuriai priklauso ir Čikaga, dorovės padalinio vadovas. – Sako, kad jos gali tiesiog pasitraukti.“

„Bet tai nėra taip paprasta“, – priduria jis.

Ilinojuje ir dar keliose valstijose nuo šių metų prostitucija nebelaikoma nusikaltimu. Taip pat šalyje daugėja valstijų, kuriose nepilnamečiams negali būti pateikti su prostitucija susiję kaltinimai. Todėl Kuko apygardos prokurorai suformavo kovos su prekyba žmonėmis padalinį, taip tikėdamiesi pričiupti daugiau sąvadautojų.

Pagal 2010 metais Niujorko valstijoje priimtą įstatymą moterims, kurios sugeba įrodyti, kad buvo verčiamos užsiiminėti prostitucija, gali būti „išvalytos“ bylos, panaikinant įrašus apie jų teistumą už šį nusikaltimą. Pasak tokio „išvalymo“ advokatų, tokiu būdu moterims atsiveria platesnės galimybės susirasti tinkamą būstą ir darbą.

Kalifornijoje neseniai buvo priimtas 35 įstatymas, numatantis griežtesnes laisvės atėmimo bausmes prekiautojams žmonėmis.

Dažnos sąvadautojų naudojamos priemonės yra bauginimai ir pripratinimas prie narkotikų.

„Turime tokį tobulos aukos paveikslą – tai žmogus, kuris yra raktu užrakintas kambaryje, prirakintas ir negali pats užsidirbti pinigų“, – sako su nukentėjusiaisiais nuo prekybos žmonėmis dirbanti advokatė Catherine Longkumer.

Tačiau prieš kitas aukas naudojama subtilesnė, nors taip pat paralyžiuojanti prievarta, sakė ji. Dažnos sąvadautojų naudojamos priemonės yra bauginimai ir pripratinimas prie narkotikų.

„Tiesa yra ta, kad tie prekiautojai yra labai gudrūs, – sakė C.Longkumer. – Galima naudoti daug psichologinės prievartos būdų žmogui suvaržyti, galima grasinti – jeigu pabandysi pabėgti, būsi deportuota arba tavo šeima nukentės.“

Neseniai Kuko apygardos Čikagos kalėjimo anoniminių prostitučių grupės susitikime savo istorijomis pasidalino kelios moterys. Šioje apygardoje moterims, kurios sutinka priimti pagalbą, kaltinimai prostitucija nepateikiami, tačiau jos vis tiek gali būti teisiamos už narkotikų naudojimą arba tvarkos pažeidimus.

Viena 33-jų metų kalinė prisiminė, kaip sunkiai ji išsivadavo nuo savo širdies draugo, kuris buvo ir jos sąvadautojas, kurio ji bijojo. Moteris pasakojo, kad buvo priklausoma nuo narkotikų ir, kaip prisipažino, pinigų.

„Paprastai aš nedrįsčiau daryti tokių dalykų, kokius dariau apsvaigusi nuo narkotikų, – pasakojo ašaromis apsiliejusi moteris susitikime. – Blaivi aš nedrįsčiau verstis prostitucija.“

Panašių pasakojimų pareigūnai išgirsta neretai.

„Dar niekada nesutikau prostitutės, kuri pasakytų – toks buvo pagrindinis mano gyvenimo tikslas, – sakė dorovės padalinio Anahaimo policijoje seržantas Craigas Friesenas. – Visada į tokį gyvenimą jas kas nors atveda. Jas kas nors išnaudoja.“

Dokumentai rodo, kad nuo 2011 metų rugpjūčio iki 2012 metų spalio Anahaimo policija suėmė ir apkaltino 38 sąvadautojus ir suteikė pagalbos 52 moterims, kurios, kaip buvo nustatyta, tapo prekybos žmonėmis aukos. Nors keturios iš jų grįžo prie savo verslo.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min