Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

JAV sausra pareikalavo drastiškų priemonių

Sausra
„Scanpix“/AP nuotr. / Sausra
Šaltinis: Lrt.lt
0
A A

Jau ilgą laiką Kalifornijoje trunkanti sausra paskatino miesto valdžią imtis drastiškų priemonių – masinio medžių kirtimo. Planuojama iškirstus, nudžiūvusius medžius pakeisti naujais, atsparesniais karščiui. Pjaunamų ir žemėn krintančių medžių garsas – Kalifornijos gyventojų kasdienybė. Šį regioną užklupus istorinei sausrai, biologų ir miesto valdžios sprendimu, prasidėjo masinis išdžiūvusių medžių kirtimas.

„Parko teritorija – apie 22 hektarai, joje yra 950 medžių. Planuojame iškirsti 56 medžius, tai 6 proc. viso ploto. Skaičius, atrodytų, didelis, tačiau parke ir mieste netrūksta sveikų medžių, todėl nemanau, kad tai smarkiai pakeis parką ir jo lankytojų pomėgius“, – kalba Los Andželo parko departamento vadovė Laura Bauernfeind. 

Miesto valdžios atstovų nuomone, mieto teritorijos ir parkų vaizdas smarkiai nenukentės, tačiau biologai ir kiti aplinkos apsaugos specialistai perspėja, kad šis procesas turės neigiamą įtaką gyvūnams. 

Šie praras savo natūralias buveines bei maisto šaltinius ir dėl to bus priversti migruoti.

„Iškirtus medžius ir nepasodinus naujų, sukeliamas išdegintos žemės efektas. Taip pat sunaikinamos laukinių gyvūnų buveines. Migruojantys paukščiai ir žvėrys, randantys čia prieglobstį bei maisto, neteks šių medžių ir tai, žinoma, reikš jų nykimą“, – mano Kalifornijos universiteto biologė Kirsten Fisher.

JAV miškų tarnyba teigia, kad per ketverius metus trunkančią sausrą užfiksavo 12,5  mln. medžių žūtį. 

Tikimasi, kad, pagerėjus gamtinėms sąlygoms, iškirstus parkų plotus pavyks atsodinti ištvermingesniais medžiais.

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min