Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

JAV Senatas paragino Rusiją išvesti kariuomenę iš Abchazijos ir Pietų Osetijos

Abchazija Gruzijos žemėlapyje
Abchazija Gruzijos žemėlapyje
Šaltinis: 15min
0
A A

Jungtinių Valstijų Senatas priėmė rezoliuciją Gruzijos suverenumui, nepriklausomybei ir teritorijos vientisumui remti ir paragino Rusiją išvesti savo kariuomenę iš Abchazijos ir Pietų Osetijos.

Kaip pažymima pranešime spaudai, paskelbtame senatorės Jeanne Shaheen, kuri drauge su senatoriumi Lindsey Grahamu buvo rezoliucijos priėmimo iniciatoriai, dokumentas praėjusį penktadienį buvo priimtas vienbalsiai.

„Senatas vieningai parėmė Gruzijos teritorijos vientisumą“, – pabrėžė J.Shaheen.

„Nors aš patenkinta Senato veiksmais ir aiškiu signalu, kurį mes siunčiame Gruzijai ir Rusijos Federacijai, situacija tebėra trapi ir neišspręsta, kai Rusijos kariuomenė tebėra okupavusi Gruzijos Abchazijos ir Pietų Osetijos regionus“, – sakoma senatorės demokratės pareiškime. Senatas vieningai parėmė Gruzijos teritorijos vientisumą.

Kaip pažymima dokumente, Jungtinėms Valstijoms „kritiškai svarbu stiprinti Amerikos ir Gruzijos santykius ir toliau ieškoti ilgalaikės taikos ir stabilumo“.

Gruzijos užsienio reikalų ministerija šeštadienį padėkojo Amerikos Senatui už priimtą rezoliuciją.

Komentuodamas Senato priimtą dokumentą Gruzijos ambasadorius Jungtinėse Valstijose Temuras Jakobašvilis pareiškė, jog dokumente akcentuojama, kad Rusijai būtina vykdyti 2008 metų rugpjūčio 12 dienos susitarimą dėl kariuomenės išvedimo iš Abchazijos ir Pietų Osetijos.

„Rezoliucijoje pabrėžiama, kad turimi omenyje konfliktai ne Gruzijos teritorijoje, o vienas konfliktas – tarp Rusijos ir Gruzijos“, – sakė T.Jakobašvilis. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min