Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
2018 08 24 /20:54

JAV senatorius J.McCainas nusprendė nutraukti gydymąsi nuo vėžio

Veteranas JAV senatorius Johnas McCainas, dešimtmečius buvęs iškilus Amerikos politikos veikėjas, bet nuo praeitų metų kovojantis su smegenų vėžiu, nusprendė nutraukti terapiją, penktadienį pranešė jo šeima.
Johnas McCainas
Johnas McCainas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Ligos raida ir nepermaldaujamai didėjantis amžius pateikia savo verdiktą. Su jam įprasta valios jėga jis dabar pasirinko nebetęsti medicininio gydymo“, – sakoma šeimos pranešime.

J. McCainas, kuriam ateinančią savaitę sukaks 82 metai, Senate dirbo ilgiau kaip tris dešimtmečius.

Šeimos pranešimas žymi pabaigos pradžią J.McCaino kovoje su sunkia liga.

Pernai politikui buvo diagnozuota glioblastoma – agresyviausios formos smegenų vėžys, 2009 metais nusinešęs kito Senato veterano Tedo Kennedy gyvybę.

Vienu iš JAV politikos milžinų laikomas respublikonas J. McCainas yra baigęs Karinio laivyno akademiją, per Vietnamo karą patekęs į nelaisvę ir kelerius metus praleidęs Hanojaus kalėjime, o vėliau priartėjęs prie Baltųjų rūmų slenksčio.

J.McCainas ilgiau kaip tris dešimtmečius dirbo Kongreso aukštuosiuose rūmuose ir atliko svarbų vaidmenį debatuose dėl karo ir taikos reikalų, taip pat dėl valstybės moralinės krypties.

Buvęs karinių jūrų pajėgų naikintuvų pilotas kelerius praleido nelaisvėje Vietname, kai jo lėktuvas buvo numuštas per bombardavimo misiją virš Hanojaus.

2008 metais jis pralaimėjo prezidento rinkimus Barackui Obamai ir buvo peikiamas dėl savo sprendimo kampanijos partnere pasirinkti prieštaringai vertinamą Aliaskos politikę Sarah Palin.

„Joks žmogus šį šimtmetį nėra geresnis garbės, patriotizmo, atsidavimo tarnybai, pasiaukojimo ir šalies kėlimo aukščiau visko pavyzdys negu senatorius Johnas McCainas“, – sakė respublikonas Mittas Romney.

„Jo heroizmas įkvepia, jo gyvenimas formuoja mūsų charakterį. Esu palaimintas ir susikuklinęs dėl mūsų draugystės“, – pridūrė M. Romney.

Trumpo kritikas

2016 metais paskutinį kartą išrinktas J.McCainas buvo retas, bet balsingas prezidento Donaldo Trumpo kritikas respublikonų stovykloje.

Kovingu būdu žinomas senatorius 45-ąjį prezidentą yra kaltinęs „naivumu“, „egoizmu“ ir simpatijomis autokratams.

Po neseniai įvykusio D.Trumpo susitikimo su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu J.McCainas aštriai pareiškė, kad šie JAV lyderio veiksmai yra „vienas gėdingiausių Amerikos prezidento pasirodymų per visą istoriją“.

Dėl to jis užsitraukė D.Trumpo pyktį: prezidentas neretai kaltindavo J.McCainą dėl nesugebėjimo atšaukti B.Obamos inicijuotos sveikatos apsaugos reformos, taip pat atsisakė ištarti senatoriaus vardą, kai pasirašė „Johno S.McCaino nacionalinės gynybos įgalinimo įstatymą“.

„Stiprybė eiti toliau“

J.McCainas kelis pastaruosius mėnesius nesirodė Senate ir gydėsi savo namuose Arizonoje.

„Myliu savo vyrą visa savo širdimi. Telaimina Dievas kiekvieną, kuris rūpinosi mano vyru per šią kelionę“, – sakė jo žmona Cindy.

Jo duktė Meghan irgi dėkojo visuomenei už parodytą palaikymą.

„Mano šeima labai dėkinga už visą meilę ir dosnumą, jūsų parodytą mums per pastaruosius metus“, – sakoma jos „Twitter“ žinutėje.

„Ačiū jums visiems už tebesitęsiantį palaikymą ir maldas. Be jūsų nebūtume galėję nueiti taip toli – jūs mums suteikėte stiprybės eiti toliau“, – pridūrė Meghan.

Senato respublikonų pabaigos lyderis Mitchas McConnellas sakė, kad jam buvo „labai liūdna išgirsti mūsų mielo draugo šeimos šio ryto pranešimą“.

„Johnai, Cindy ir visa McCainų šeima yra mūsų maldose šią neįtikėtinai sunkią valandą“, – pridūrė jis.
Demokratai irgi pasisakė.

„Senatorius Johnas McCainas yra kovotojas kiekviena šio žodžio prasme“, – sakė Kongreso narys Joe Kennedy III, Amerikos politinės dinastijos atžala

„Įkvepiančiam žmogui ir mylinčiai šeimai – mūsų mintys yra su jumis“, – pareiškė jis.

Nebeišgydoma liga

Niujorke veikiančios Lenoks Hilo ligoninės Smegenų auglių centro direktorius Johnas Boockvaras sakė, kad tokio tipo vėžys yra „neišgydomas“.

„Ko gera, jo ligos stadija yra galutinė“, – naujienų agentūrai AFP sakė J.Boockvaras, neprisidėjęs prie J.McCaino gydymo, bet turintis daug patirties šioje srityje.

„Jie nusprendė nebeieškoti jokių kitų galimybių jį gydyti, nes pasiekus tam tikrą tašką rizika persveria naudą“, – aiškino jis.

Tokio tipo augliai paprastai gydomi chemoterapija, bet sėkmės tikimybė menka.

Pasak J.Boockvaro, vėžys tikriausiai „išplito iki nebegydomo lygio, tad jis (J.McCainas) siekia komfortą užtikrinančios slaugos. Tai yra labai blaivus pasirinkimas jo kovoje su šia liga.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius