Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Paskutinės akcijos dienos!
Išbandyti
03 15 /15:50

JAV siaučia negailestingos audros ir tornadai: žuvo trys, dešimtys sužeista

Indianoje ir Ohajuje praūžė smarkios audros su pranešimais apie stiprius tornadus, kurių metu žuvo mažiausiai 3 žmonės ir buvo sugriauti pastatai, skelbia žiniasklaidos grupė CNN.

Ketvirtadienio vakarą per rytinę Indianą ir vakarinį Ohajų praūžė stiprios audros, kurių metu, pasak liudininkų, siautė tornadai. Teigiama, kad dėl stichijų žuvo mažiausiai du žmonės, buvo sugriautos kai kurių miestų dalys, tūkstančiams žmonių nutrūko elektros energijos tiekimas, o mažiausiai viename mieste teko vykdyti paieškos ir gelbėjimo darbus, pranešė pareigūnai.

VIDEO: Ohajo valtijoje pastebėtas tornadas

Abiejose valstijose netrūksta sužeistųjų: mažiausiai 38 asmenys nukentėjo Indianoje ir daugiau kaip 20 Ohajuje. Tačiau pareigūnai pažymėjo, kad tikrasis žalos ir sužeistųjų mastas bus žinomas tik po kelių valandų.

Socialinių tinklų nuotrauka/JAV praūžusios audros padarinai
Socialinių tinklų nuotrauka/JAV praūžusios audros padarinai

Nuo ketvirtadienio iki ankstyvo penktadienio daugiau kaip 45 mln. žmonių nuo Teksaso iki vakarų Pensilvanijos kilo stiprių audrų grėsmė. Ketvirtadienio vakarą, remiantis Audrų prognozių centro duomenimis, du pranešimai apie tornadus buvo gauti Indianoje ir penki – Ohajuje.

Užfiksuota, kad vėlyvą ketvirtadienio vakarą daugiau kaip 10 000 namų ir įmonių Indianoje ir beveik 37 000 Ohajo valstijoje buvo be elektros energijos, pranešė naujenų svetainė „PowerOutage“.

Skaičiuojamos aukos

Vinčesteryje, Indianos valstijoje, valstijos policija padėjo vykdyti paieškos ir gelbėjimo darbus po to, kai vietovę nusiaubė tornadas, o gyventojams buvo įrengtos laikinos prieglaudos, socialiniuose tinkluose paskelbė agentūros seržantas Scott Keeganas. Jis nurodė, kad buvo „daug, labai daug rimtų sužeidimų“.

Kaip pranešė šerifo biuras, trys žmonės žuvo Logano apygardoje, Ohajo valstijoje.

„Patvirtinta trijų žmonių žūtis. Stengiamės nustatyti aukų tapatybę“, – sakoma Logano apygardos šerifo biuro vyriausiojo pavaduotojo Joe Kopuso pareiškime.

Įtariamas tornadas Vinčesteryje sužeidė daugiau kaip tris dešimtis žmonių, tačiau, pasak Randolfo apygardos nepaprastųjų situacijų pareigūnų, nuo penktadienio ryto pranešimų apie žuvusiuosius nebuvo.

Valstijos policijos inspektorius Dougas Carteris audrą Vinčesteryje apibūdino kaip „baisų, siaubingą įvykį“.

Manoma, kad stiprūs tornadai, galintys padaryti nemažai žalos, taip pat smogė vakarų Ohajo Auglaizo ir Logano apygardų dalims, nurodė Audrų prognozių centras.

Radarų signalai šiose apygardose užfiksavo, kad nuolaužos buvo pakeltos iki 4,5 km aukščio – tai stipraus tornado požymis, įvertino orų tarnybos Vilmingtone, Ohajo valstijoje, atstovai.

VIDEO: JAV užfiksuotas virš upės siaučiantis tornadas

Viename iš vaizdo įrašų, kuriuo pasidalijo Alena Roberts, matyti apgadinti pastatai. Ji važiavo namo iš savo antroko sūnaus koncerto mokykloje, kai oras pablogėjo.

„Buvo baisu. ... Skambėjo tornado sirenos“, – sakė moteris. Grįžusi namo ji susidūrė su baisiausia audros dalimi, „nes vėjas ir lietus buvo tokie stiprūs – niekada anksčiau nebuvau girdėjusi tokio stiprumo“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Playtime 2024“ – jau rugsėjį Kauną sudrebins didžiausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų festivalis
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Užsisakykite 15min naujienlaiškius