Dabar populiaru
Publikuota: 2014 balandžio 28d. 16:19

JAV skelbia sankcijas septyniems Rusijos valdžios pareigūnams ir 17 bendrovių

Vienas įtakingiausių V.Putino aplinkos žmonių Igoris Sečinas pakliuvo po sankcijų dalgiu
Vienas įtakingiausių V.Putino aplinkos žmonių Igoris Sečinas pakliuvo po sankcijų dalgiu

Jungtinės Amerikos Valstijos pirmadienį paskelbė sankcijas septyniems Rusijos vyriausybės pareigūnams bei 17 bendrovių, susijusių su prezidento Vladimiro Putino artimiausia aplinka. Taip daroma siekiant nubausti Rusiją dėl „provokuojančių veiksmų“ Ukrainoje.

Vašingtonas taip pat griežtina licencinius reikalavimus šiuolaikinių technologijų, kurias galima panaudot karinėje sferoje, eksportui į Rusiją, sakoma JAV Baltųjų rūmų pranešime, paskelbtame Maniloje, kur JAV prezidentas Barackas Obama yra atvykęs oficialaus valstybinio vizito.

„Iždo departamentas skelbia sankcijas septyniems Rusijos valdžios pareigūnams, tarp jų – dviem prezidento V.Putino vidinio rato nariams, kurių lėšos bus įšaldytos, atimta galimybė gauti JAV vizą, ir 17 bendrovių, susijusių su V.Putino vidiniu ratu, kurių lėšos bus įšaldytos“, – pirmadienį paskelbė Baltieji rūmai.

Iždo departamentas skelbia sankcijas septyniems Rusijos valdžios pareigūnams, tarp jų – dviem prezidento V.Putino vidinio rato nariams, kurių lėšos bus įšaldytos, atimta galimybė gauti JAV vizą, ir 17 bendrovių.

Atnaujintame Vašingtono „juodajame sąraše“ atsidūrė artimas V.Putino patarėjas ir „Rosneft“ tarybos pirmininkas Igoris Sečinas, prezidento administracijos vadovo pavaduotojas Viačeslavas Volodinas, vicepremjeras Dmitrijus Kozakas, valstybinės bendrovės „Rostech“ generalinis direktorius Sergejus Čemezovas, politikas ir karo laivyno karininkas Olegas Belavencevas, kurį V.Putinas kovo mėnesį paskyrė savo pasiuntiniu Kryme, FSB pareigūnas Jevgenijus Murovas, Dūmos Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Aleksejus Puškovas.

Be to, JAV Valstybės ir Prekybos departamentai sugriežtino eksporto licencijavimo tvarką, kad į juodąjį sąrašą įtrauktos Rusijos bendrovės negalėtų importuoti amerikietiškos produkcijos, ypač technologijų, galinčių „prisidėti prie Rusijos karinių pajėgumų“.

Naujosios sankcijos taikomos šioms bendrovėms: „Avia Group limited“, „Severny Morskoy Bank“, „InvestCapital Bank“, „Transoil“, „Volga Resources Group“, „SMP Bank“, „Sobin Bank“ ir „Zest Leasing“.

Tarp sankcionuotų bendrovių yra ir firmos, kurias valdo broliai Arkadijus bei Borisas Rotenbergai, Genadijus Timčenka ir Jurijus Kovalčiukas – šiems asmenims sankcijas Vašingtonas yra pritaikęs anksčiau.

ES juodajame sąraše – dar 15 vardų

Europos Sąjungos vyriausybės pirmadienį preliminariai sutarė taikyti sąskaitų įšaldymą ir vizų draudimą dar 15 asmenų, išplečiant sankcijas Rusijai dėl pastarosios veiksmų Ukrainoje, sakė vienas ES diplomatų.

ES sankcijų tvirtinimo procedūra turbūt nesibaigs iki 17 val. (18 val. Lietuvos laiku), bet tai laikoma tik formalumu, sako ES diplomatai.

Sąrašą papildančių asmenų pavardės viešai bus paskelbtos tik antradienį, kai išeis ES Oficialusis žurnalas.

Rusija grasina skaudžiu atsaku

Rusija pirmadienį pažadėjo „skaudų“ atsaką į naujausias JAV sankcijas septyniems aukštiems JAV pareigūnams ir 17 su Kremliumi susijusių įmonių.

„Mes, žinoma, atsakysime, – sakė Rusijos užsienio reikalų viceministras Sergejus Riabkovas naujienų agentūrai „Interfax“. – Esame įsitikinę, kad šis atsakymas turės skausmingą poveikį Vašingtonui.“

S.Riabkovas taip pat išreiškė pasibjaurėjimą JAV pranešimu apie naujas sankcijas.

„Baltųjų rūmų atstovo spaudai pranešimas (apie sankcijas) kelia pasibjaurėjimą“, – sakė S.Riabkovas.

Pasak jo, pranešimas „rodo mūsų kolegų Vašingtone supratimo apie įvykius Ukrainoje visišką stoką“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min