Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

JAV suimta įtariama gražuolė Rusijos šnipė suteikė peno bulvarinei žiniasklaidai (video)

Anna Chapman
Kadras iš video / Anna Chapman
Šaltinis: BNS
0
A A

Raudonplaukė žaliaakė 28 metų rusė verslininkė, kuri buvo suimta per JAV teisėsaugos įvykdytą šaltojo karo laikus primenančią operaciją prieš įtariamą Maskvos šnipų tinklą, suteikė peno bulvarinei žiniasklaidai, kuri ją vaizduoja kaip lemtingą moterį.

Gražuolės Annos Chapman nuotraukos, rastos jos svetainėje socialiniame tinkle „Facebook“, antradienį puikavosi dienraščio „New York Daily News“ pirmajame puslapyje, kai ši moteris buvo suimta su dešimčia kitų įtariamų „miegančių agentų“, priklausančių Junginėse Valstijose esą veikusiam šnipų tinklui.

„Šnipų tinklo lemtinga moteris, – pirmajame puslapyje skelbia dienraštis „New York Post“. – Iki raudonumo įkaitusi gražuolė sučiupta per smūgį Rusijos špionažui.“

Šnipų tinklo lemtinga moteris, – pirmajame puslapyje skelbia dienraštis „New York Post“. – Iki raudonumo įkaitusi gražuolė sučiupta per smūgį Rusijos špionažui.

A.Chapman stebėję Federalinio tyrimų biuro (FTB) agentai nustatė, kad nuo sausio iki birželio ši agentė trečiadieniais bent dešimt kartų atlikdavo sudėtingą procedūrą, susisiekdama su savo vadovais Rusijoje.

A.Chapman, kurios veiksmai esą verti Johno Le Carre'o romanų apie šnipus, vengė tiesioginių kontaktų su neįvardytu ryšininku, kurį FTB ne kartą pastebėjo įeinantį į Rusijos atstovybę prie Jungtinių Tautų Manhatane, ir slapta bendraudavo su juo žinutėmis, kurios buvo siunčiamos iš specialiai nustatytų nešiojamųjų kompiuterių.

Kaltinamajame dokumente aprašytas vienas iš tokių kontaktų: A.Chapman atsisėdo prie lango vienoje kavinėje, o jos ryšininkas maždaug po dešimties minučių pravažiavo mikroautobusu pakankamai arti, kad perimtų jos žinutes tiesioginiu belaidžiu ryšiu tarp kompiuterių.

Praėjusią savaitę vienas FTB agentas, apsimetęs Rusijos konsulato darbuotoju, organizavo slaptą asmeninį susitikimą su A.Chapman kitoje kavinėje Manhatano centre, nes pranešė, kad turi jai kažką skubiai perduoti.

Teisingumo departamento paskelbtame išsamiame 37 puslapių kaltinamajame dokumente nurodoma, kad A.Chapman buvo paprašyta perduoti padirbtą pasą kitam Rusijos agentui, tikriausiai slaptam FTB operatyvininkui, dalyvaujančiam šiame sekimo procese.

Paklausta, ar yra pasiruošusi atlikti „kitą žingsnį“, A.Chapman atsakė: „Po galais, žinoma.“ Pirmadienį įtariamoji pirmą kartą stojo prieš federalinį teismą Manhatane. Kai jai buvo nuimti antrankiai, džinsus ir baltus marškinėlius vilkinti A.Chapman kelias minutes kalbėjosi su advokatu.

Pasak „New York Post“ ir Rusijos naujienų tinklalapio lifenews.ru, A.Chapman persikėlė gyventi į Niujorką iš Maskvos šių metų vasarį, kai išsiskyrė su vyru. Viename interviu, kuris buvo paskelbtas vaizdo įrašų portale „Youtube“, A.Chapman save vadino karjeros kūrimo specialiste ir sakė norinti įkurti įdarbinimo agentūrą, kuri teiktų paslaugas jauniems profesionalams Maskvoje ir Niujorke.

Viename iš kelių vaizdo įrašų, pavadintų „Virtuali mokykla pradedantiems karjerą“, A.Chapman sakė kelerius metus dirbusi vienoje investicijų bendrovėje Londone. Maskvoje ji buvo sukūrusi nekilnojamojo turto paieškos tinklalapį.

Atvykusi į Niujorką, A.Chapman įkūrė bendrovę „Time Venture“, kuri esą specializuosis „technologijų, interneto, žiniasklaidos ir pramogų srityje“, taip pat kurs strategijas naujoms verslo įmonėms.

„Facebook“ savo profilyje pradedančioji „verslo magnatė“ dėsto drąsią asmeninę filosofiją: „Jeigu sugebate įsivaizduoti, galite tai pasiekti. Jeigu sugebate svajoti, galite tai paversti tikrove.“

 Verslo informacijos tinkle „LinkedIn“ paskelbta A.Chapman anketa atskleidžia šiek tiek informacijos apie jos praeitį ir interesus, kurią papildo kiek rimtesnė rusės verslininkės nuotrauka.

„Mėgstu duoti pradžią inovatyviam aukštųjų technologijų verslui ir kurti aistringas komandas, kurios kuria pridėtinę vertę rinkoje!“ – rašoma koketiškoje jos veiklos apžvalgoje.

A.Chapman nurodė esanti bendrovės „Domdot“ įkūrėja ir kompanijos „PropertyFinder Ltd.“ direktorė. Pirmadienį vykusiame teismo posėdyje buvo paskelbta, kad abi šios bendrovės sudaro vieną nekilnojamojo turto verslo grupę, kurios kapitalas – apie 2 mln. JAV dolerių.

Ji taip pat nurodo anksčiau buvusi vienos iš didžiausių Rusijoje investicijų valdymo bendrovių „KIT Fortis Investments“ viceprezidentė, dirbusi Londone veikiančiame rizikos draudimo fonde „Navigator“.

A.Chapman taip pat juokais skelbia „vergavusi“ bankui „Barclays“ Didžiosios Britanijos sostinėje.

Kalbų skiltyje vardijama: „rusų k. (gimtoji), anglų k. (sklandi), vokiečių k. (šnekamoji), prancūzų (pagrindai)“.

A.Chapman deklaruoja, kad jos verslo interesai apima „konsultacinius pasiūlymus, naujo verslo steigimą, darbo paiešką, verslo susitarimus, ryšių atkūrimą“.

Pirmadienį A.Chapman advokatas Robertas Baumas karštai protestavo prieš teismo sprendimą skirti jai kardomąjį areštą, sakydamas, kad jo klientė nekalta ir į FTB tinklą įkliuvo per klaidą.

„Kaltinamajame dokumente teigiama, kad konspiracinė veikla buvo vykdoma nuo 1990 metų. Tačiau mano klientė nebuvo įkėlusi kojos į Jungtines Valstijas iki 2005 metų“, – pareiškė teisininkas ir pridūrė, kad A.Chapman išduota JAV viza buvo panaikinta praeitą šeštadienį.

Tačiau teisėjas Jamesas Cottas atmetė teismo paskirtų advokatų apeliacijas. „Kaltinamoji nebuvo vien nekalta pašalietė. Kaltinamoji liks suimta“, – pareiškė jis. 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min