Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugpjūčio 23d. 21:35 , atnaujinta: 2011 rugpjūčio 24d. 00:58

JAV sukrėtė stiprus žemės drebėjimas: evakuoti oro uostai, Pentagonas, Kapitolijus

Evakuojami žmonės Niujorke
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Evakuojami žmonės Niujorke

Antradienį stiprus žemės drebėjimas sukrėtė rytinę JAV pakrantę, skelbia „Agence France-Presse“. Žemės drebėjimo stiprumas siekė 5,9 balo, jo epicentras – Virdžinijos valstijoje 6 kilometrų gylyje, apie 83 kilometrai į pietvakarius nuo Vašingtono.

Vašingtone buvo evakuotas Kapitolijaus pastatas, kuriame posėdžiauja Kongresas, bei Pentagonas. Tiesa, Kapitolijaus pastate buvo nedaug žmonių, nes šiuo metu kongresmenai atostogauja. FTB paskelbė, kad irgi evakavo darbuotojus iš pagrindinio savo pastato.

Požeminiai smūgiai buvo jaučiami ir Šiaurės Karolinos valstijoje bei Niujorke. Čia buvo evakuoti žmonės iš pagrindinių dangoraižių. BBC pranešė, kad buvo evakuoti žmonės ir iš Niujorko JFK ir Niuarko oro uostų. Oro uostų atstovai sako, kad darbas bus atnaujintas tik tuomet, kai bus įsitikinta, jog nebuvo padaryta jokios žalos.

Apie aukas kol kas nepranešama.

„Reuters“ praneša, kad dėl žemės drebėjimo nutraukė darbą Niujorko vertybinių popierių birža. Pareigūnai sako, kad kai kuriems pastatams Niujorke padaryta žala. Niujorke apribotas metropoliteno darbas, o žmonės praneša apie susidariusias didžiules automobilių spūstis.

Žurnalistai iš įvykio vietos praneša, kad Vašingtone požeminiai smūgiai buvo tokie stiprūs, kad drebėjo pastatų sienos, nuo lentynų ant žemės krito daiktai.

Specialistai įspėja, kad per artimiausias kelias valandas galima sulaukti pakartotinių požeminių smūgių.

Tiesa, žmonės socialiniuose tinkluose smarkiai piktinasi dėl to, kad buvo evakuota tiek daug žmonių – daugelis įsitikinę, kad žemės drebėjimas nebuvo toks pavojingas, jog reikėtų griebtis tokių priemonių.

VIDEO: 5.9M Earthquake Rocks Virginia East Coast USA

Atnaujinta 22.27 val. BBC žurnalistas sakė, kad Vašingtone, iškart po žemės drebėjimo, apie 30 sekundžių buvo dingusi elektra, neveikė mobilusis ryšys.

Niujorke žmonės pasakojo, kad buvo matyti, kaip dreba pastatai. Žmones pagal instrukcijas, nustatytas po rugsėjo 11-osios įvykių, policija vedė tolyn nuo didelių pastatų, į parkus.

Atnaujinta 22.58 val. Naujienų agentūros praneša, kad stipriausiai žemės drebėjimas buvo jaučiamas Ričmondo ir Šartonsvilio miestuose Virdžinijos valstijoje.

Vašingtone žemės drebėjimas truko apie penkias minutes – jau po pirmųjų požeminių smūgių žmonės ėmė rinktis gatvėse, užsidarė parduotuvės, sustojo statybų darbai. Tačiau korespondentai praneša, kad panikos nebuvo – nurimus žemės drebėjimui po kokių 5-10 minučių žmonės ėmė grįžti į savo darbovietes.

Virdžinijos atominės elektrinės reaktoriai dėl drebėjimo išsijungė automatiškai.

Žemės drebėjimas buvo jaučiamas ir Martas-Vinjard saloje, kurioje šiuo metu atostogauja JAV prezidentas Barackas Obama. Tuo metu jis žaidė golfą.

Atnaujinta 23.09 val. Niujorko JFK ir Niuarko oro uostai praneša, kad atnaujinamas darbas, o Vašingtono oro uosto atstovai skelbia, kad susisiekimas vyksta įprastiniu grafiku. Niujorko vertybinių popierių birža irgi skelbia, kad darbas čia vėl vyksta įprastu režimu.

Tuo tarpu mobiliųjų telefonų operatoriai pripažįsta, kad iš karto po žemės drebėjimo buvo sutrikimų, žmonės sunkiai galėjo prisiskambinti kitiems abonentams.

Atnaujinta 00.58 val. B.Obama surengė vaizdo konferenciją su ministrais, kurios metu aptarė žemės drebėjimo padarinius. Prezidento spaudos tarnyba išplatino pranešimą, kuriame teigiama, jog negauta informacijos apie tai, kad žemės drebėjimas būtų padaręs didelių nuostolių.

Spaudos konferenciją surengė Niujorko meras Michaelas Bloombergas. Jis žurnalistams sakė, kad žemės drebėjimas didesnės žalos šiam miestui nepadarė, taip pat negauta ir informacijos apie nukentėjusius žmones. Jo teigimu, šiuo metu vyksta tyrimas dėl nežymaus dviejų pastatų apgadinimo.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min