Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

JAV svarsto galimybę apginkluoti Ukrainos armiją, į Juodąją jūrą siunčia dar vieną karo laivą

Ukrainos kariai prie Rusijos sienos
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Ukrainos kariai prie Rusijos sienos
Šaltinis: 15min
0
A A

JAV svarsto galimybę apginkluoti Ukrainos ginlluotąsias pajėgas, kur neramumai rytiniuose miestuose destabilizuoja padėtį visoje šalyje, – pirmadienį pranešė JAV valstybės sekretoriaus Johno Kerry patarėjas.

Naujienų agentūra „Reuters“ primena, kad pirmadienį baigėsi Rusijos diversantams ir prorusiškiems separatistams iškeltas ultimatumas sudėti ginklus. Ukrainos laikinasis prezidentas Oleksandras Turčynovas pagrasino kariniais veiksmais.

Žinoma, mes į tai žvelgiame kaip galimybę, tačiau šiuo metu negaliu pasakyti, ar mes tai padarysime, – sakė Thomas Shannonas.

Per kelionę į Berlyną paklaustas, ar JAV galėtų apginkluoti Ukrainos pajėgas, J.Kerry patarėjas Thomas Shannonas sakė: „Žinoma, mes į tai žvelgiame kaip galimybę, tačiau šiuo metu negaliu pasakyti, ar mes tai padarysime.“

Senatorius Johnas McCainas pasiūlė suteikti ginklų Ukrainos valdžiai, kuri tvirtina, kad sekmadienį prasidėję administracinių pastatų užgrobimai yra Rusijos vadovaujamo plano dalis, kuriuo siekiama suskaldyti šalį.

„Mūsų požiūriu, tai, ką matome miestuose, primena tai, kas vyko Kryme, – teigė T.Shannonas. – Matome aiškią Rusijos ranką ir manome, jog šie veiksmai yra destabilizuojantys ir pavojingi.“

Tuo metu Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas tvirtina, kad situacija gali pagerėti tik tuomet, jei Kijevas atsižvelgs į rusų regionų interesus.

JAV į Juodąją jūrą siunčia dar vieną karo laivą

JAV į Juodąją jūrą pasiųs dar vieną karo laivą, – pirmadienį pranešė Rumunijos lyderis Trajanas Baseku, apsilankęs Jungtinių Valstijų eskadriniame minininke „Donald Cook“, kuris atplaukė į Konstancos uostą.

Pirmasis eskadrinis minininkas yra Juodojoje jūroje nuo balandžio 10 dienos. Kartu su juo į akvatoriją atplaukė Prancūzijos žvalgybinis laivas „Dupuy de Lome“ ir prancūzų gelbėjimo laivas „Alize“. Pirmadienį į Juodąją jūrą turėtų atplaukti ir Prancūzijos raketinė fregata „Dupleix“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min