Dabar populiaru
Tiesiogiai
Publikuota 2022 01 03, 21:35

JAV tarnyba leido „Pfizer“ vakcinos stiprinamąją dozę skirti vaikams nuo 12 metų

Jungtinių Valstijų sveikatos apsaugos tarnyba pirmadienį suteikė leidimą skirti vaikams nuo 12 metų bendrovių „Pfizer“ ir „BioNTech“ sukurtos vakcinos nuo COVID-19 stiprinamąją dozę, bet to sutrumpino nuo šešių iki penkių mėnesių laikotarpį, kai bet kokio amžiaus pacientai gali būti pakartotinai vakcinuojami po pirminio skiepijimo.
„Pfizer“
„Pfizer“ / 123RF.com nuotr.

Šis Maisto ir vaistų administracijos (FDA) sprendimas buvo paskelbtas vėl stiprėjant koronaviruso pandemijai, sparčiai plintant omikron atmainos patogenui ir milijonams vaikų grįžtant į mokyklas po kalėdinių ir naujametinių atostogų.

FDA taip pat suteikė leidimą skirti „Pfizer/BioNTech“ vakcinos stiprinamąją dozę 5–11 metų vaikams, kurių imunitetas yra labai nusilpęs, pavyzdžiui, kuriems buvo atlikta organų persodinimo operacija.

Agentūra nurodė savo sprendimą grindžianti duomenimis iš Izraelio, kur tūkstančiai 12–15 metų vaikų jau yra gavę stiprinamąją dozę.

Be to, Izraelyje daugiau kaip 4,1 mln. asmenų nuo 16 metų buvo pradėti skiepyti stiprinamąja doze praėjus penkiems mėnesiams po pirminio dviejų dozių vakcinacijos kurso. Anot FDA, „jokių naujų nerimą keliančių dalykų dėl saugumo neiškilo“.

„Taigi, leidimas stiprinamąjį skiepą suleisti po penkių, o ne šešių mėnesių gali anksčiau suteikti geresnę apsaugą asmenims nuo itin užkrečiamo omikron varianto“, – sakoma agentūros pranešime.

Galutinį patvirtinimą dar turi suteikti JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centrai (CDC). Šio žingsnio laukiama artimiausiomis dienomis.

Pastarosiomis dienomis Jungtinėse Valstijos per parą buvo užregistruojama vidutiniškai apie 400 tūkst. naujų COVID-19 atvejų – rekordiškai daug nuo pandemijos pradžios prieš dvejus metus, rodo Johnso Hopkinso universiteto surinkti duomenys.

Taip pat padaugėjo hospitalizacijos atvejų, nors ir ne tokiu pačiu mastu. Kol kas į ligoninę guldomų COVID-19 pacientų dalis išlieka mažesnė, palyginus su padėtimi prieš metus.

Be to, daugėja koronavirusu užsikrėtusių vaikų hospitalizacijos atvejų. Tikėtina, kad tai lemia reikšmingai mažesnis jaunesnių vaikų vakcinacijos mastas.

Visgi pareigūnai siekia, kad mokyklos kiek įmanoma ilgiau išliktų atidarytos.

„Pripažįstame, kad šiame kelyje gali būti kliuvinių, ypač ateinančią savaitę“, jeigu mokytojus paveiks visoje šalyje stiprėjantis COVID-19 pliūpsnis, sekmadienį televizijai „Fox News“ sakė švietimo sekretorius Miguelis Cardona.

„Tačiau tikslas – visavertis kontaktinis mokslas mūsų mokiniams, – pridūrė jis. – Jie jau pakankamai atkentėjo.“

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min