Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 21d. 09:54

JAV teismas: musulmonus įžeidęs filmas „Youtube“ gali likti

Kadras iš filmo „Musulmonų nekaltybė“
Kadras iš filmo „Musulmonų nekaltybė“

Smurtą ir protestus musulmoniškose šalyse sukėlęs filmas apie nederamai pavaizduotą pranašą Mahometą internete liks. JAV Kalifornijos teismas atmetė aktorės Cindy Lee Garcia prašymą pašalinti filmą iš „Youtube“ svetainės. Moteris, viena iš filmo aktorių, teigė nežinojusi, apie ką bus filmas, ir teigė tapusi auka.

Aktorė skunde teismui rašė, jog režisierius duotame scenarijuje neminėjo pranašo Mahometo vardo ir ji maniusi, kad tai būsiąs filmas apie dykumas. Moters teigimu, filmo „Musulmonų nekaltybė“ patalpinimas „Youtube“ ir jo priėjimas per „Google“ jai sukėlė nepataisomą žalą, sužalojo jos jausmus. Ji prašė, kad filmas iš interneto būtų pašalintas. 

Los Andželo teismas nusprendė, kad filmas gali likti, nes jo režisierius Nakoula Basseley Nakoula slapstosi ir jam nebuvo įteikta bylos medžiaga.

Cindy Lee Garcia teisme argumentavo praradusi darbą ir savo privatumą nuo tada, kai filmas pasirodė internete ir sukėlė protestus musulmoniškose šalyse visame pasaulyje. Filme pranašas Mahometas vaizduojamas kaip mergišius, žudikas. Aktorei po šio filmo pasirodymo buvo grasinama mirtimi.

Scanpix nuotr./Cindy Lee Garcia nepavyko pasiekti, kad filmas ia interneto būtų paaalintas,
Scanpix nuotr./Cindy Lee Garcia nepavyko pasiekti, kad filmas iš interneto būtų pašalintas,

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min