Tiesiogiai
2017 08 10, 08:51

JAV: V.Putino vizitas į separatistinę Abchaziją – nepriimtinas

Jungtinės Valstijos trečiadienį pareiškė, kad Rusijos prezidento Vladimiro Putino vizitas į separatistinį Abchazijos regioną buvo „nepriimtinas“.
Putinas atvyko į G-20 viršūnių susitikimą Hamburge
Vladimiras Putinas / „Scanpix“/AP nuotr.

2008-ųjų rugpjūtį tarp Rusijos ir Gruzijos įsiplieskė trumpas, bet intensyvus karas, po kurio Maskva pripažino separatistinių teritorijų Abchazijos ir Pietų Osetijos nepriklausomybę ir įvedė ten savo karių. Antradienį buvo minimos šio karo pradžios metinės.

„Jungtinės Valstijos ragina Rusiją išvesti savo pajėgas iš prieškarinių pozicijų pagal 2008-ųjų paliaubų sutartį ir nebepripažinti Gruzijos regionų Abchazijos ir Pietų Osetijos (nepriklausomybės)“, – pareiškė JAV valstybės departamentas.

Tarptautinė bendruomenė ir Tbilisis Abchaziją ir Pietų Osetiją laiko okupuotomis Gruzijos teritorijomis, bet Rusija jas pripažįsta suvereniomis valstybėmis.

Maskva tose teritorijose ne tik nuolat laiko tūkstančius karių, bet ir remia jas finansiškai.

Per savo vizitą į Juodosios jūros kurortą Picundą V.Putinas pabrėžė, kad Rusija „tvirtai garantuoja Abchazijos saugumą, ekonominį savarankiškumą bei nepriklausomybę“.

„Esu tikras, kad tai tęsis ir ateityje“, – pridūrė Rusijos vadovas.

Gruzija savo ruožtu šiuo V.Putino vizitu smarkiai pasipiktino ir pavadino jį „cinišku veiksmu“, atspindinčiu besitęsiančią Maskvos „sąmoningą politiką, nukreiptą prieš Gruziją“.

Trečiadienį JAV išreiškė paramą Gruzijos „suverenumui ir teritoriniam vientisumui pagal tarptautiniu mastu pripažintas sienas“.

Vašingtono ir Maskvos santykiai šiuo metu yra pasiekę itin žemą lygį dėl kaltinimų Rusijai įsikišus į 2016-ųjų JAV prezidento rinkimus bei dėl jos vaidmens Ukrainos ir Gruzijos konfliktuose.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie 15min