TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

JAV vadovas Barackas Obama pranešė pavedęs surengti antskrydžius Irake

Pabėgėliai prie Sinjaro kalno
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Pabėgėliai prie Sinjaro kalno
Šaltinis: 15min.lt/BNS
0
A A

Pentagonas greitai suskubo paneigti JAV leidinio „New York Times“ paskelbtą informaciją, kad ketvirtadienio popietę JAV karinės pajėgos bombardavo du taikiniu šiauriniame Irake, kurie priklauso džihadistų grupuotei „Islamo valstybė“ (IS). Tuo metu JAV vadovas Barackas Obama pranešė sankcionavęs oro smūgius Irake ir humanitarinės pagalbos tiekimą iš oro, siekiant užkirsti kelią radikalių islamistų „genocidui“ prieš tos šalies mažumas.

JAV sankcionavo oro smūgius Irake

JAV prezidentas Barackas Obama paskelbė pranešimą apie padėtį Irake. Jis pranešė, kad pavedė surengti antskrydžius Irake, skelbia BBC. Jis taip pat sankcionavo humanitarinės pagalbos paketų tiekimą iš oro siekiant užkirsti kelią radikalių islamistų „genocidui“ prieš tos šalies mažumas.

„Mes galime veikti atsakingai ir kruopščiai tam, kad būtų išvengta galimo genocido“, – BBC cituoja B.Obamą, kalbėjusį apie atakas prieš apsiaustą kurdų jezidų bendruomenę, kurios tūkstanai narių yra apsiausti ant kalno Irako šiaurėje.

„Dėl šios priežasties sankcionavau tikslinius oro smūgius, kurie bus vykdomi, jei jų reikės siekiant padėti Irako pajėgoms, mėginančioms pralaužti apsiaustį ir apsaugoti ten įkalintus civilius“, – sakė B.Obama.

Prezidentas sakė, kad JAV lėktuvai taip pat gali smogti džihadistų grupuotės „Islamo valstybė“ kovotojams, jei jie mėgins užimti Arbilio miestą, kuriame yra amerikiečių diplomatų ir patarėjų, padedančių Irako armijai.

„Ketiname būti budrūs ir imtis veiksmų, jei jie kels grėsmę mūsų objektams kur nors Irake, įskaitant konsulatą Arbilyje ir ambasadą Bagdade“, – sakė JAV vadovas.

B.Obama nenurodė, ar Irake jau vykdomi antskrydžiai, tačiau sakė, kad amerikiečių pajėgos jau pradėjo mėtyti paketus su vandens ir maisto atsargomis irakiečiams, mėginantiems išsigelbėti nuo sunitų kovotojų iš „Islamo valstybės“.

Pentagonas pranešė, kad iš JAV oro pajėgų lėktuvo C-17 ir dviejų C-130, kuriuos lydėjo du naikintuvai F/A-18, buvo išmesta tūkstančiai litrų geriamojo vandens ir 8 tūkst. paketų su maisto produktais ant Sindžaro kalno apsiaustai jezidų bendruomenei.

Pareigūnas: JAV dar nesurengė antskrydžių Irake

JAV kol kas nesurengė nė vieno antskrydžio Irake, tačiau yra pasirengusios juos vykdyti gavus prezidento B.Obamos nurodymus, ketvirtadienį sakė vienas amerikiečių pareigūnas.

„Šiuo metu nevykdomi jokie antskrydžiai, tačiau mes esame pasirengę imtis tikslinių karinių veiksmų, jei to reikalaus situacija“, – sakė pareigūnas, pageidavęs likti neįvardytas.

Pentagonas suskubo paneigti pranešimus

„Žiniasklaidos pranešimai, kad JAV surengė antskrydžius Irake yra visiškai neteisingi. Tokių veiksmų nesiimta“, – „Twitter“ pranešė Pentagono atstovas spaudai Johnas Kirby.

Skelbiama, kad JAV prezidentas Barackas Obama vėliau ketina paskelbti pranešimą apie situaciją Irake.

„New York Times“, remdamiesi kurdų pareigūnais, pranešė, kad JAV karinės pajėgos smogė bent dviems taikiniams teritorijoje, kurią kontroliuoja IS kovotojai, ir kuri yra ant humanitarinės katastrofos slenksčio.

Nuo IS kovotojų bėga dešimtys tūkstančių religinių mažumų atstovų – be nieko jie buvo priversti palikti savo namus, gelbėdamiesi nuo spartaus musulmonų sunitų kovotojų puolimo.

Apie antskrydžius pranešė ir „The Wall Street Journal“. Kurdų pajėgų gynybos ministerijos atstovas jiems sakė, kad JAV naikintuvai smogė prie Sinjaro kalno ir Erbiloo provincijoje. Pasak leidinio, JAV pareigūnai pateisino tokias atakas teigdami, kad reikia apsaugoti dešimtis JAV diplomatų ir karininkų Erbilio provincijoje.

Sinjaro kalno apylinkėse – tragiška situacija. Tūkstančiai ten apsuptų žmonių mėgina nuspręsti – bėgti ir rizikuoti, kad tave nušaus džihadistai, ar be maisto ir vandens ten likti tikintis sulaukti pagalbos. UNICEF antradienį pranešė, kad ant kalno nuo dehidratacijos ir karščio jau mirė 40 vaikų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min