Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry Kijeve surengtoje spaudos konferencijoje: „Maskva dangstosi melagystėmis, bauginimais ir provokacijomis“

J.Kerry vizitas Kijeve
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / J.Kerry vizitas Kijeve
Šaltinis: 15min.lt/BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry antradienį surengė spaudos konferenciją. Kalbėdamas Kijeve jis teigė, kad Maskva dangstosi po melagystėmis, bauginimais ir provokacijomis.

„JAV dar kartą patvirtina savo paramą Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui. Remdamiesi tarptautine teise, mes smerkiame Rusijos agresijos aktą. Nėra nieko stipraus tame, ką Rusija daro“, – spaudos konferencijos Kijeve antradinį pareiškė J.Kerry.

Pasak jo, „drąsūs ukrainiečiai išėjo į gatves pasipriešinti prieš tironiją ir apginti demokratijos“. „Tačiau vietoj to jie susidūrė su snaiperiais ir vienas po kito buvo šaudomi“, – pridūrė jis. Anot jo, svarbiausia yra tai, kad diplomatija, o ne jėga, gali išspręsti ginčus XXI a.

VIDEO: J.Kerry spaudos konferencija

Jis taip pat teigė, kad Rusija bando įtikinti, kad jos veiksmai yra teisėti. Jis apkaltino Rusiją, iš tikrųjų jau kontroliuojančią visą strategiškai svarbų Krymo pusiasalį, skleidžiant melagingą informaciją. „Rusija padarė daug, norėdama sukurti pretekstą veržtis toliau“, – kalbėjo jis, pridurdamas, kad „Maskva dangstosi po melagystėmis, bauginimais ir provokacijomis“. JAV valstybės sekretorius dar kartą perspėjo, kad Rusija gali būti izoliuota politiškai ir ekonomiškai.

Kaip skelbta kiek anksčiau, J.Kerry, didėjant krizei Kryme, antradienį atskrido į Kijevą susitikti su Ukrainos laikinąja vyriausybe.

B.Obama: V.Putino teiginiai apie Krymą neapgaus nė vieno

Tuo metu JAV prezidentas Barackas Obama antradienį pareiškė, kad Rusijos prezidento V.Putino mėginimas pateisinti įsiveržimą į Krymą „nieko neapkvailins“, ir pabrėžė, kad rusų „kišimąsis“ atstums valstybes tolyn nuo Maskvos.

Tačiau B.Obama dar pažymėjo, kad esama „pranešimų“, jog V.Putinas, surengęs spaudos konferenciją, stabtelėjo kuriam laikui, kad apmąstytų galimus savo veiklos dėl krizės variantus.

Pasak B.Obamos, Europos Sąjunga ir sąjungininkės, kaip Kanada ir Japonija, visos yra įsitikinusios, kad Rusija pažeidė tarptautinę teisę.

„Atrodo, kad prezidentas V.Putinas turi įvairių teisininkų, galbūt skirtingų interpretavimo variantų. Tačiau aš nemanau, kad tai ką nors apkvailina“, – sakė B.Obama vienoje mokykloje Vašingtono apygardoje.

Politinių priešininkų lakomas silpnu veikėju per šią krizę B.Obama ginčijo teiginį, kad siųsdamas tūkstantinę kariuomenę į Krymą, Ukrainos dalį, Rusijos lyderis parodo esąs stiprus.

Anot jo, yra kitaip, – tokie veiksmai „atspindi tai, kad greta Rusijos esančios šalys yra labai sunerimusios ir įtariai žiūri į tokį kišimąsi“.

„Jei jau taip, tai visa tai tik pastūmės daugelį šalių tolyn nuo Rusijos“, – pasakė B.Obama.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min