Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

JAV viceprezidentas Joe Bidenas ir Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas: Krymo aneksija nepriimtina

JAV viceprezidentas Joe Bidenas ir Lenkijos ministras pirmininkas Donaldas Tuskas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / JAV viceprezidentas Joe Bidenas ir Lenkijos ministras pirmininkas Donaldas Tuskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Į Lenkiją atvykęs JAV viceprezidentas Joe Bidenas susitiko su premjeru Donaldu Tusku. Po susitikimo įvykusioje spaudos konferencijoje abu politikai patvirtino – Rusijos veiksmai Kryme yra nepateisinami.

„Krymo aneksija, kurią įvykdė Rusija, negali būti priimtina jokiai pasaulio šaliai, taip pat ir Lenkijai, nes keičia geopolitinę situaciją šioje pasaulio dalyje. Taip pat didina riziką visai Rytų Europai, gali turėti pasekmių ir visam pasauliui. Nepriimame jėga paremtų argumentų“, – pareiškė D.Tuskas.

Lenkijos premjero teigimu, precedento neturintis Rusijos sprendimas prijungti Krymą jau yra ne tik Ukrainos ar jos kaimynių problema. Tai kelia nerimą visai ES ir JAV, kasdien tenka ieškoti galimybių stiprinti euroatlantinį solidarumą.

Smerkiame Ukrainos nepriklausomybės puolimą. Rusija bando įteisinti dalies Ukrainos aneksiją, bet mes perpratome jų klaidinančią logiką. Net Kinija neremia Rusijos sprendimų, – sakė J.Bidenas.

J.Bidenas pabrėžė, kad šiuo metu kaip niekada svarbu visiems bičiuliams kalbėti vienu balsu: „Esu Lenkijoje todėl, kad tai yra viena svarbiausių mūsų partnerių, apie kokius JAV gali tik svajoti.“

Anot JAV viceprezidento, Rusija parodė savo tikruosius kėslus Ukrainoje.

„Jie parėmė referendumą Kryme, kurį atmetė praktiškai visas pasaulis. Smerkiame Ukrainos nepriklausomybės puolimą. Rusija bando įteisinti dalies Ukrainos aneksiją, bet mes perpratome jų klaidinančią logiką. Net Kinija neremia Rusijos sprendimų“, – spaudos konferencijoje kalbėjo J.Bidenas.

J.Bidenas pabrėžė, kad JAV labai rimtai vertina grėsmes regione, todėl Lenkijoje ir buvo dislokuota papildomai karinių lėktuvų.

Krymo aneksija, kurią įvykdė Rusija, negali būti priimtina jokiai pasaulio šaliai, taip pat ir Lenkijai, nes keičia geopolitinę situaciją šioje pasaulio dalyje. Taip pat didina riziką visai Rytų Europai, – pareiškė D.Tuskas.

Po susitikimo D.Tuskas taip pat teigė išgirdęs pažadus stiprinti bendradarbiavimą ir JAV paramą Lenkijai, o šie žodžiai dabar esą įgauna itin svarbią reikšmę. „Iššūkiai, kurie mūsų laukia, nėra mėnesiui ar metams. Džiaugiuosi, kad amerikiečių ir lenkų požiūris į šį reikalą yra visiškai vienodas“, – sakė D.Tuskas.

Lenkijos premjeras teigė kalbėjęs su kolega iš Amerikos apie glaudesnį bendradarbiavimą modernizuojant Lenkijos kariuomenę. D.Tuskas padėkojo amerikiečiams, kad jie jau pirmosiomis krizės Kryme dienomis apsisprendė atsiųsti į Lenkiją naikintuvus F-16, kurie praeitą savaitę nusileido karinių oro pajėgų bazėje Laske.

Antradienį J.Bidenas susitinka ir su Lenkijos prezidentu Bronislawu Komorowskiu. Vakare JAV viceprezidentas atskris į Vilnių, trečiadienį numatytas jo susitikimas su Lietuvos prezidente Dalia Grybauskaite ir Latvijos prezidentu Andriu Bėrziniu. Estijos prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas šiuo metu su oficialiu vizitu lankosi Varšuvoje, Lenkijos Vyriausybės spaudos tarnyba nurodo, kad jis irgi susitiks su JAV viceprezidentu.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min