Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

JAV viceprezidentas Joe Bidenas: Rusija privalo liautis kalbėjusi ir turi pradėti veikti

JAV viceprezidentas Joe Bidenas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / JAV viceprezidentas Joe Bidenas
Šaltinis: BNS
0
A A

JAV viceprezidentas Joe Bidenas antradienį perspėjo Rusiją, kad laikas liautis kalbėjus ir pradėti veikti, jog mažėtų įtampa Ukrainoje, rodydamas paramą apsiaustai šaliai ir atsiradus abejonių dėl tarptautinio susitarimo, kuriuo buvo siekiama sumažinti krizę, įgyvendinimo.

Stovėdamas šalia Ukrainos ministro pirmininko Arsenijaus Jaceniuko J.Bidenas paragino Maskvą paskatinti rytinės Ukrainos prorusiškus separatistus palikti vyriausybinius pastatus bei kontrolės postus, pasinaudoti amnestija ir „spręsti nuoskaudas politinėmis priemonėmis“.

Pasak J.Bideno, Rusijai turi veikti neatidėliodama.

„Mes neleisime, kad tai virstų procesu be galo“, – sakė jis.

Mes neleisime, kad tai virstų procesu be galo

Ragindamas Maskvą atitraukti karius, sutelktus prie sienos su Ukraina, taip pat pereiti nuo žodžių prie veiksmų, siekti prorusiškų separatistų nusiginklavimo tos šalies rytuose, J.Bidenas sakė per spaudos konferenciją, jog nauji provokuojantys Rusijos veiksmai gali lemti dar didesnę kainą ir izoliaciją.

„Labiau provokacinis elgesys ves prie didesnės kainos ir izoliacijos“, – pažymėjo J.Bidenas.

„Jokia šalis neturi teisės tiesiog užgrobti kitos valstybės žemės, ir mes niekada nepripažinsime rusų įvykdyto neteisėto Krymo okupavimo. Pasaulis to taip pat nepripažins“, – sakė J.Bidenas per bendrą spaudos konferenciją su Ukrainos vyriausybės vadovu A.Jaceniuku.

Tuo tarpu A.Jaceniukas buvo griežtesnis kalbėdamas apie Rusiją.

Jokia šalis neturi teisės tiesiog užgrobti kitos valstybės žemės, ir mes niekada nepripažinsime rusų įvykdyto neteisėto Krymo okupavimo

„Nė viena šalis negali elgtis kaip ginkluoti banditai, – pareiškė jis. – Rusija turėtų laikytis savo tarptautinių įsipareigojimų ir pareigų. Jie neturėtų elgtis kaip gangsteriai šiuolaikiniame amžiuje“.

JAV jau perspėjo, kad netrukus imsis naujų sankcijų prieš Rusijos pareigūnus ir įmones, jeigu Maskva nesilaikys praėjusią savaitę priimto susitarimo sąlygų.

Tuo tarpu Maskva neigia kaltinimus, esą ji esanti atsakinga už neramumus rytinėje Ukrainoje ir kad nesilaiko Ženevos susitarimo, o Rusijos pareigūnai pasmerkė Vakarų „ultimatumus“.

„Mes primygtinai prašytume mūsų partnerių amerikiečių, kad prieš skelbdami mums ultimatumus, reikalaudami padaryti kažką per dvi tris dienas, grasindami priešingu atveju sankcijomis, jie vis dėlto visiškai įsisąmonintų atsakomybę už tuos, kuriuos jie atvedė į valdžią ir kuriuos mėgina užtarti, užmerkdami akis į siautėjimus, kurių ėmėsi šis režimas ir smogikai, kuriais šitas režimas remiasi“, – pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

A.Bidenas taip pat paskelbė, kad Jungtinės Valstijos suteiks papildomai 50 mln. dolerių Ukrainos vyriausybei politinėms ir ekonominėms reformoms vykdyti.

Iš šios sumos 11 mln. dolerių padėtų surengti gegužės 25 dieną prezidento rinkimus, rinkėjų švietimui, administravimui ir priežiūrai. Tai taip pat padėtų finansuoti ekspertų grupes iš JAV vyriausybės agentūrų, kurios padėtų Ukrainai sumažinti priklausomybę nuo Rusijos energijos išteklių. Kiti techniniai patarėjai padės kovoti su korupcija.

Baltieji rūmai taip pat paskelbė skirią 8 mln. dolerių nekovinei karinei pagalbai Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms, tai ir bombų naikinimo įranga, ryšio, transporto priemonės.

Per šį JAV pareigūno vizitą aukščiausiu nuo krizės pradžios lygiu J.Bidenas privačiai susitiko su premjeru A.Jaceniuku ir laikinuoju Ukrainos prezidentu Oleksandru Turčynovu. jis taip pat susitiko su demokratijos aktyvistais, kalbėjo per televiziją, kad praneštų rytų Ukrainos žmonėms, jog jis ragina šalies lyderius kalbėtis su jais.

„Aš žinau, kad vyrai ir moterys, besislepiantys už kaukių ir nepažymėtų uniformų, nekalba už jus, – sakė J.Bidenas. – Visi yra lygūs formuodami naują Ukrainą. Mes dedame viltis į jus, kad jūs būsite tas balsas už teises ir laisves“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min