Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gegužės 15d. 13:08

JAV viceprezidentas Mike'as Pence'as sulaukė svečio – vieno Rusijos stačiatikių lyderių

Hilarionas Alfejevas
„Scanpix“ nuotr. / Hilarionas Alfejevas

Paskui Rusijos užsienio reikalų ministrą Sergejų Lavrovą į Vašingtoną praėjusią savaitę atvyko ir Maskvos patriarchato atstovas užsienio reikalams Hilarionas Alfejevas. O susitiko ne su bet kuo, o su JAV viceprezidentu Mike'u Pence'u, kurį paragino bendradarbiauti su Maskva kovoje su terorizmu, rašo TIME.

Arkivyskupas Hilarionas Alfejevas ir M.Pence'as susitiko evangelisto Franklino Grahamo renginyje, kuriame buvo kalbama apie religinį krikščionių persekiojimą.

„Kovoti su terorizmu ir jį įveikti gali tik vieninga tarptautinė koalicija. Abi šalys turėtų atidėti į šalį politinius nesutarimus“, – interviu TIME teigė rusų dvasininkas, Vašingtone, beje, apsistojęs „Trump International Hotel“.

Baltųjų rūmų atstovas netrukus patvirtino, kad susitikimas iš tiesų įvyko, ir pridūrė, jog Hilariono Alfejevo ir prezidento Donaldo Trumpo požiūriai sutampa. Rusas taip pat teigė, kad po pokalbiu su M.Pence'u jaučia „didelį optimizmą“ dėl JAV ir Rusijos ateities santykių.

Balandį JAV apkaltino Rusiją dangstant režimą Damaske, kuris surengė cheminę ataką prieš civilius. Reaguodami amerikiečiai smogė vienai Sirijos karinei oro pajėgų bazei.

Hilarionas Alfejevas nesijaudina: „Taip, situacija Sirijoje parodo, kad Rusijos ir Amerikos požiūriai skiriasi. Politinio režimo pokyčiai galėtų būti įgyvendinti išspyrus teroristus iš šalies.“

Rusas teigė, kad jį sužavėjo F.Grahamo renginyje M.Pence'o pasakyta kalba. JAV viceprezidentas teigė, kad grupuotė „Islamo valstybė“ vykdo krikščionių genocidą.

„Scanpix“/AP nuotr./Mike'as Pence'as
„Scanpix“/AP nuotr./Mike'as Pence'as

Hilariono Alfejevo viešnagę Vašingtone organizavo ne Baltieji rūmai, o F.Grahamas. Jis su rusu bendrauja reguliariai, o 2015 metais Maskvoje buvo susitikęs ir su V.Putinu.

Pats F.Grahamas tikina, kad tiek jis, tiek Rusijos valdžia siekia apsaugoti krikščionių mažumas musulmoniškose valstybėse, pavyzdžiui, Sirijoje. Evangelistas pažymi, kad krikščionys gyvena saugiai teritorijose, kurias kontroliuoja režimas.

Hilarionas Alfejevas pažėrė kritikos JAV, kuri neva „ideologiškai remia seksualines mažumas ir vykdo homoseksualumo propagandą“.

„Amerika anksčiau gindavo krikščionis visame pasaulyje. Daugiau to nebedarome“, – tvirtino F.Grahamas, remiantis ir griežtą Rusijos valdžios požiūrį į abortus bei homoseksualių asmenų teises.

Hilarionas Alfejevas Vašingtone neatsiliko. Jis pažėrė kritikos JAV, kuri neva „ideologiškai remia seksualines mažumas ir vykdo homoseksualumo propagandą“.

Tiesa, ne visi JAV evangelistai taip teigiamai žiūri į Rusiją, kuri balandį uždraudė Jehovos liudytojų religinę bendriją, o pernai vasarą įstatymu apribojo užsienio misionierių veiklą. Net tą patį praėjusį ketvirtadienį Rusijoje buvo nuteistas tinklaraštininkas, kuris Jekaterinburgo cerkvėje pažaidė „Pokemon Go“.

„Scanpix“/AP nuotr./Mike'as Pence'as (kairėje) ir Franklinas Grahamas
„Scanpix“/AP nuotr./Mike'as Pence'as (kairėje) ir Franklinas Grahamas

„Sakyti, kad jie (Rusija, – red.) yra krikščionybės gynėjai, yra neįtikėtina. Tai labai keista“, – teigė buvusi Kongreso narė, respublikonė Michele Bachmann.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min