Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gegužės 27d. 11:01 , atnaujinta: 2017 gegužės 27d. 14:52

JAV žiniasklaida: Jaredas Kushneris siekė sukurti slaptą liniją su Maskva

Jaredas Kushneris
„Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr. / Jaredas Kushneris

JAV Federalinio tyrimų biuro (FTB), ieškančio sąsajų tarp Donaldo Trumpo komandos narių ir Rusijos, tyrėjų akiratyje atsidūręs prezidento žentas ir vyresnysis patarėjas Jaredas Kushneris pernai bandė nutiesti slaptą liniją su Maskva, rašo „The Washington Post“.

Skelbiama, kad apie tokį J.Kushnerio norą savo viršininkams Maskvoje pranešė Rusijos ambasadorius Vašingtone Sergejus Kisliakas.

Esą tokį pasiūlymą D.Trumpo žentas Rusijos diplomatui perdavė per susitikimą Niujorko dangoraižyje „Trump Tower“ pernai gruodžio 1 ar 2 dieną.

Kad buvo kalbamasi apie slaptą liniją, JAV pareigūnai, su kuriais bendravo „The Washington Post“, išsiaiškino perėmę rusų pokalbius.

S.Kisliakas neva teigė, kad J.Kushneris siūlė bendrauti naudojantis Rusijos diplomatiniais objektais JAV – kad Amerikos žvalgybininkai neperimtų pokalbių ir nesužinotų, apie ką diskutuojama. Turima omenyje ambasada ar konsulatai.

Dabar teigiama, kad slaptąja linija planuota kalbėtis apie situaciją Sirijoje, taip pat – sankcijas Rusijai.

Slaptąja linija planuota kalbėtis apie situaciją Sirijoje, taip pat – sankcijas Rusijai.

„The New York Times“ prideda, kad tokia linija taip ir nebuvo sukurta. Anot JAV pareigūnų, S.Kisliaką toks J.Kuschnerio pasiūlymas nustebino – ypač idėja naudoti rusiškas komunikacines priemones. Kremlius nepanoro rizikuoti saugumu.

FTB atidžiai stebi JAV dirbančių Rusijos pareigūnų pokalbius ir seka šios šalies diplomatines atstovybes. JAV Nacionalinio saugumo agentūra stebi Rusijos pareigūnų svetur pokalbius.

J.Kushnerio susitikime su S.Kisliaku taip pat dalyvavo Michaelas Flynnas, šiuo metu jau pasitraukęs iš D.Trumpo patarėjo nacionalinio saugumo klausimais posto.

„Scanpix“/AP nuotr./Michaelas Flynnas
„Scanpix“/AP nuotr./Michaelas Flynnas

M.Flynnas buvo priverstas trauktis būtent todėl, kad melavo apie savo pokalbius su S.Kisliaku.

Kad toks susitikimas tarp D.Trumpo žento ir S.Kisliako buvo, Baltieji rūmai pranešė tik kovą ir teigė, kad jis nebuvo reikšmingas. Bet dabar aiškėja, kad tartasi dėl slaptosios linijos.

Tačiau dabar FTB tyrėjai, kaip skelbiama, mano, kad J.Kushnerio ir S.Kisliako pokalbiai verti atidesnio žvilgsnio.

Juolab kad „Reuters“ pranešė, esą atsiranda vis naujų anksčiau neskelbtų jų pokalbių.

Be to, J.Kushneris bendravo ir su Maskvos bankininku Sergejumi Gorkovu. Pastarasis vadovauja bankui „Vnešekonombank“, kuriam taikomos JAV sankcijos.

„Scanpix“ nuotr./Sergejus Gorkovas
„Scanpix“ nuotr./Sergejus Gorkovas

Tyrėjai esą mano, kad J.Kushneris turi naudingos informacijos, tačiau bent jau kol kas jis neįtariamas kokiu nors nusikaltimu.

FTB jau kuris laikas tiria galimą Rusijos kišimąsi į pernykščių JAV prezidento rinkimų procesą ir įmanomus D.Trumpo komandos ryšius su Kremliumi. D.Trumpas neigia bet kokį sąmokslą ir tyrimą vadina „didžiausia raganų medžiokle Amerikos istorijoje“.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Donaldas Trumpas ir Jaredas Kushneris
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Donaldas Trumpas ir Jaredas Kushneris

Savo ruožtu J.Kushnerio advokatai tvirtina, kad jų klientas bendradarbiaus su FTB tyrėjais.

JAV žvalgybos tarnybos mano, kad Maskva stengėsi pakreipti rinkimų eigą respublikono D.Trumpo naudai. Milijardierius pernai lapkritį netikėtai įveikė demokratų kandidatę Hillary Clinton.

Svarbus vaidmuo

36 metų nekilnojamojo turto vystytojas J.Kushneris, kurio žmona – D.Trumpo dukra Ivanka, ateinančiomis dienomis tikriausiai bus dėmesio centre.

Viešumoje santūriai besielgiantis prezidento žentas buvo pastebimas per D.Trumpo pirmąją kelionę į užsienį, kaip ir dera patikimam užkulisiuose veikiančiam patarėjui, įtrauktam į visokiausius reikalus – pradedant Artimųjų Rytų taikos procesu, baigiant iniciatyva optimizuoti JAV biurokratiją.

Vis dėlto J.Kushneris jau pasisiūlė duoti parodymus Kongresui apie tuos susitikimus, sakė jo advokatas Jamie Gorelickas.

Kiek žinoma, J.Kushneris šiuo metu yra vienintelis tyrėjų akiratyje esantis Baltųjų rūmų pareigūnas.

Jeigu J.Kushneris būtų įvardytas „taikiniu“, tai rodytų, kad jis yra pagrindinis tyrimo įtariamasis.

Praeitą savaitę „The Washington Post“ pranešė, kad tyrimas dėl Rusijos vaidmens buvo išplėstas, įtraukiant vieną aukšto rango Baltųjų rūmų pareigūną kaip „reikšmingą dominantį asmenį“.

Kiek žinoma, J.Kushneris šiuo metu yra vienintelis tyrėjų akiratyje esantis Baltųjų rūmų pareigūnas.

Kaip pranešama, Federalinis tyrimų biuras (FTB) domisi dar mažiausiai keturiais kitais buvusiais prezidento kampanijos padėjėjais arba patarėjais: M.Flynno, buvusiu kampanijos štabo vadovu Paulu Manafortu, vienu metu D.Trumpui patarinėjusiu Rogeriu Stone'u ir buvusiu kampanijos patarėju Carteriu Page'u.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min