Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

JAV žurnalas „Foreign Policy“ galingiausiu žmogumi paskelbė Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną

Autoritetingas JAV žurnalas „Foreign Policy“ įvardijo Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną galingiausiu pasaulyje žmogumi, tačiau pirmąją vietą savo sąraše paliko tuščią.
Vladimiras Putinas palaimino „Pussy Riot“ narėms skirtą bausmę
Vladimiras Putinas palaimino „Pussy Riot“ narėms skirtą bausmę / „Scanpix“ nuotr.

Šio sąrašo sudarytojas Ianas Bremmeris, politinių grėsmių analizių centro „Eurasia Group“ vadovas, paaiškino, kad niekas negalėjo būti įrašytas į pirmąją poziciją, nes „Didžiojo nulio (G-Zero) pasaulyje kiekvienas laukia, kad kas nors kitas prisiimtų atsakomybę už sunkiausius ir pavojingiausius pasaulio iššūkius“.

I.Bremmeris savo sąrašą grindžia „greitu neformaliu “Eurasia Group„ tyrimu dėl galios ir pasaulinės politikos“.

„Lyderiai, kuriuos rasite įtrauktus į šį sąrašą, užsiėmę vietos ir regionų problemomis; jie neturi interesų ir svertų, reikalingų sprendžiant gausėjančias tarptautines problemas“, – rašo jis.

Antroji vieta šiame sąraše skirta V.Putinui.

„Suasmenintoje Rusijos santvarkoje asmenybė tebėra svarbiausia. Jis nėra toks populiarus kaip anksčiau, o jo šalis nebeturi sovietinio masto galios ir įtakos, tačiau niekas šioje planetoje nėra sutelkęs didesnės vidaus ir regioninės galios negu Putinas“, – pažymėjo žurnalas.

Trečiąją poziciją užima JAV federalinių atsargų sistemos valdybos pirmininkas Benas Bernanke, ketvirtąją – Vokietijos kanclerė Angela Merkel, o penktąją – JAV prezidentas Barackas Obama.

Kitas pirmojo dešimtuko vietas užima Europos centrinio banko vadovas Mario Draghi, Kinijos komunistų partijos generalinis sekretorius Xi Jinpingas, Irano aukščiausiasis lyderis ajatola Ali Khamenei, Tarptautinio valiutos fondo vadovė Christine Lagarde ir Saudo Arabijos karalius Abdullah Bin Abd al Azizas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius