Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 12 30, 09:40

JAV žvalgyba renka duomenis apie ryšių kabelius tarp Europos ir Azijos

JAV Nacionalinio saugumo agentūra (NSA) rinko informaciją apie itin svarbius telekomunikacijų kabelius, jungiančius Europą, Šiaurės Afriką ir Aziją, pranešė Vokietijos savaitraštis „Der Spiegel“, remdamasis įslaptintais dokumentais.
JAV Nacionalinės saugumo agentūros būstinė Merilande
JAV Nacionalinės saugumo agentūros būstinė Merilande / AFP

„Der Spiegel“ cituoja vasarį datuotus NSA dokumentus su žymomis „visiškai slapta“ ir „ne užsieniečiams“, kuriuose aprašoma agentūros pažanga šnipinėjant jūros dugne nutiestų kabelių tinklą „Sea-Me-We 4“.

Šis didelis optinių kabelių pluoštas, kurio vienas galas yra prie Prancūzijos pietinio Marselio uostamiesčio, jungia Europą, Šiaurės Afriką ir Persijos įlankos valstybes, taip pat eina per Pakistaną ir Indiją iki Malaizijos ir Tailando.

„Tarp bendrovių, turinčių jo nuosavybės teisių, yra „France Telecom“, dabar žinoma kaip „Orange“ ir iki šiol iš dalies valdoma vyriausybės, taip pat „Sparkle Telecom Italia“, – nurodė „Der Spiegel“.

Pranešime sakoma, kad NSA specialistai įsilaužė į vidinį tinklalapį, priklausantį to kebelių tinklo operatorių konsorciumui, rinkdami duomenis apie techninę infrastruktūrą, įskaitant jungčių žemėlapį ir tinklo valdymą.

„Daugiau operacijų planuojama ateityje, (siekiant) surinkti daugiau informacijos apie šią ir kitas kabelių sistemas“, – savaitraštis cituoja NSA dokumentus.

„Der Spiegel“ per kelis pastaruosius mėnesius paskelbė informacijos apie NSA vykdomą didelio masto šnipinėjimą prieš taikinius Jungtinėse Valstijose ir užsienyje, remdamasis dokumentais, nutekintais bėgliu tapusio buvusio Amerikos žvalgybos kontraktininko Edwardo Snowdeno.

Vienas Baltųjų rūmų paskirtas komitetas šį mėnesį rekomendavo apriboti NSA galias vykdyti slaptą veiklą, perspėdamas, kad tos agentūros šnipinėjimas prisidengiant „karu su teroru“ nuėjo per toli.

JAV prezidentas Barackas Obama planuoja aptarti šias problemas pranešime, kurį pažadėjo paskelbti sausį.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min