15min be reklamos
2017 01 06, 23:55

JAV žvalgybos ataskaita: V.Putinas visomis priemonėmis siekė padėti D.Trumpui laimėti rinkimus

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas siekė padėti Donaldui Trumpui laimėti prezidento rinkimus, teigiama JAV žvalgybos ataskaitoje.
2016-ųjų Vladimiro Putino metinė spaudos konferencija
2016-ųjų Vladimiro Putino metinė spaudos konferencija / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Penktadienį paviešintoje ataskaitoje rašoma, kad Rusijos prezidentas įsakė surengti kampaniją JAV prezidento rinkimų rezultatams paveikti. Ataskaita buvo paviešinta netrukus po to, kai per susitikimą su JAV žvalgybos vadovais ji buvo pristatyta išrinktajam prezidentui D.Trumpui.

Ataskaitoje taip pat teigiama, kad Kremlius reiškė aiškią paramą D.Trumpui ir siekė padidinti jo galimybes laimėti rinkimus, išnaudodamas visas galimybes diskredituoti jo varžovę Hillary Clinton.

„Rusijos pastangos paveikti 2016 metų JAV prezidento rinkimus tėra naujausia Maskvos ilgalaikių siekių kenkti JAV atstovaujamai liberaliai demokratinei tvarkai išraiška, bet šie veiksmai, lyginant su ankstesniais, pademonstravo smarkiai sustiprėjusį tiesioginį kišimąsi, didesnį aktyvumą ir platesnį priemonių spektrą“, – ataskaitą cituoja CNN.

Ataskaitoje teigiama, kad Maskva naudojo didelį priemonių arsenalą, siekdama paveikti rinkimų rezultatus: kibernetines atakas, valstybinę Rusijos žiniasklaidą, įvairius tarpininkus, už užmokestį dirbančius vadinamuosius interneto trolius ir t. t.

D.Trumpas susitikimą su žvalgybos vadovais įvardijo kaip konstruktyvų, tačiau atmetė teiginius, kad Rusija paveikė rinkimų rezultatus.

Pabrėždamas, kad „nepaprastai gerbia“ darbą, kurį atliko žvalgybos tarnybos, D.Trumpas pareiškė: „Nors Rusija, Kinija, kitos šalys, išorės organizacijos ir žmonės nuolat mėgina įsilaužti į mūsų vyriausybines, verslo ir kitų organizacijų, įskaitant Demokratų partijos nacionalinio komiteto, kibernetines struktūras, visa tai neturėjo visiškai jokio poveikio prezidento rinkimų baigčiai.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie 15min