Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 sausio 6d. 18:34

Jei ES norės, Vengrija pakeis savo žiniasklaidos kontrolės įstatymą, sako premjeras

Budapešto panorama
„Scanpix“ nuotr. / Budapešto panorama
Europos Sąjungai panorėjus, Vengrija pakeis plačiai kritikuojamą žiniasklaidos kontrolės įstatymą, ketvirtadienį pareiškė ministras pirmininkas Viktoras Orbanas.

Tačiau premjeras pastebėjo, kad įstatyme nėra nieko, ko nebūtų kitų ES šalių įstatymuose.
V.Orbanas karštai gynė tokių ES šalių kaip Prancūzija, Britanija ir Vokietija sukritikuotą įstatymą, kuris anot jų, varžo žiniasklaidos laisvę ir yra nedemokratiškas.

Premjeras priėmė vyriausybei išsakytą kritiką ir pareiškė, kad, jei įstatymo tekstą nagrinėjanti Europos Komisija reikalaus kokių nors pakeitimų, jie bus padaryti.

„Esame ES dalis, tokios yra žaidimo taisyklės“, – pirmininkavimą ES pradėjusios Vengrijos sostinėje užsienio žurnalistams sakė V.Orbanas.

„Vengrija sutiks su bet kokia procedūra, kurią pradės ir pasiūlys ES... Jei mes neteisūs ir tai bus patvirtinta, mes sutiksime ir pataisysime įstatymą“, – sakė jis.

Vis tik V.Orbanas sakė nemanantis, kad Vengrijos įstatyme yra kas nors tokio, ko nebūtų kitų ES šalių įstatymuose, o jei Vengrijos bus paprašyta padaryti tam tikrų pakeitimų, kitos šalys taip pat turės taisyti savo įstatymus.

„Jei vieną ar kitą Vengrijos žiniasklaidos įstatymo straipsnį reikės taisyti, tada reikės keisti žiniasklaidos įstatymus Prancūzijoje, Vokietijoje ir Danijoje, nes mūsų įstatyme nėra nieko, ko nebūtų jų žiniasklaidos įstatymuose“, – sakė jis.

„Esu tikras, kad mūsų įstatyme niekas neras nieko, ko nėra kitų ES šalių žiniasklaidos įstatymuose“, – pabrėžė Vengrijos vyriausybės vadovas. 
 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:50
01:14
00:27

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min