TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jemenas gaudo teroristus

Jemeno policijos pareigūnai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Jemeno policijos pareigūnai
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
A A

Jemenas skelbia, kad pavyko pagauti vieną iš teroristų grupuotės „Al Qaeda“ lyderių.

Automobilis, kaip manoma, vežęs vieną iš svarbiausių teroristinio tinklo narių, milžinišku greičiu pralėkė pro naujai įrengtą Jemeno kontrolės punktą Šabvaho gubernijoje. Kai jį pradėjo vytis saugumo pajėgos, vairuotojas nesuvaldė lekiančio automobilio ir apsivertė netoli Maribo gubernijos ribų. Visi automobiliu važiavę kovotojai buvo suimti, tarp jų ir Saeedas al Shehri.

Maždaug šešerius metus S.al Shehri praleido JAV kalėjime, nors jam nebuvo pateikti jokie oficialūs kaltinimai. Vėliau jis perduotas Saudo Arabijai, kur dalyvavo reabilitacijos ir reintegracijos programose. Paleistas S.al Shehri iškeliavo į Jemeną. 2008 metais čia jis buvo paskirtas antruoju pagal rangą „Al Qaeda“ vadovu Arabijos pusiasaliui ir yra laikomas vienu pagrindinių vykdytojų grobiant ir žudant užsieniečius Jemene.

Jemenas yra paskelbęs atvirą karą su terorizmu, siekdamas apginti valstybės interesus ir nusikratyti „teroristų prieglobsčio“ etiketės. Šalies vyriausybė pareiškė, kad karas su „Al Qaeda“ nesibaigs tol, kol šalyje neliks nė vieno organizacijos nario – jie arba bus sunaikinti, arba turės pasiduoti. Praėjusią savaitę Jemenas pranešė, kad pavyko numušti lėktuvą su šešiais teroristais. Tačiau „Al Qaeda“ tvirtinimu, nė vienas teroristas nežuvo, tik patyrė nedidelių sužeidimų. Dar dviem teroristams pavyko pabėgti, juos dabar persekioja Jemeno saugumo pajėgos.

Pastaruoju metu Jemenas vadinamas teroristų verbavimo ir apmokymo centru. Iš Saudo Arabijos į Jemeną pavienės teroristų grupuotės pradėjo persikelti prieš aštuonis mėnesius. Jie įsitvirtino kalnuose, kur gyvena visiškai nuo pasaulio atskirti beduinai, faktiškai nieko negirdėję apie terorizmo tinklą. Centrinė valdžia iki šiol nebandė priversti paklusti po visą šalį išsimėčiusių genčių. Tačiau dabar vyriausybė pradėjo informavimo kampaniją, siekdama gentis palenkti į savo pusę. Saugumo vadas Yahya Saleh, prezidento Ali Abdullah Saleh sūnėnas, gana skeptiškai nusiteikęs.

„Jei kurios nors gentys ir padeda „Al Qaeda“ ar ją apsaugo, tai paprastai dėl to, kad kai kurie genties nariai priklauso tinklui arba teroristas yra vedęs moterį iš genties, arba dėl to, kad „Al Qaeda“ jiems moka. Jemenas ne Afganistanas ir ne Pakistanas, kur šventojo karo ideologija yra stipri. Čia gentys visada palaiko tą pusę, kuri joms moka“, – pareiškė jis.

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min