Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jemene kas 35 sekundes vaikas užsikrečia cholera

Saida Ahmad Baghili
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Bado Jemene iškankinta mergaitė
Šaltinis: 15min
3
A A

Choleros protrūkis Jemene plečiasi itin sparčiai. Organizacija „Save the Children“ teigia, kad dabar šalyje kas 35 sekundes šia liga užsikrečia po vaiką.

Labdaros organizacijos vadovas Jemene Grantas Pritchardas perspėja, kad šalis yra ant visiško žlugimo ribos – cholera netrukdomai plinta dėl šalį apnikusio bado ir sugriuvusios infrastruktūros.

Per pastarąsias dvi savaites užsikrėtusiųjų šia liga skaičius patrigubėjo, skelbia „Save the Children“. Organizacija praneša, kad labiausiai pažeidžiami yra jauni žmonės – vaikai iki 15 metų amžiaus sudaro maždaug pusę sergančiųjų.

Birželio 13 d. duomenimis, šalyje beveik 130 tūkst. žmonių serga cholera, o 20-yje iš 22 gubernijų užregistruota mažiausiai 942 mirtys. „Unicef“ perspėja, kad per artimiausius pusę metų šia liga gali susirgti net 250 tūkst. žmonių.

„Cholera prasidėjo ten, kur sveikatos apsaugos, vandens ir sanitarinės sistemos buvo ant žlugimo ribos, kur skurdas vis auga, kur maisto trūkumas pasiekęs piką. Galite įsivaizduoti, ką diarėja padaro vaikui, kuris jau ir taip yra labai silpnas, kurio imuninės sistemos beveik nėra – šešių mėnesių vaikui, kuris sveria vos 2,5 kg“, – sako „Unicef“ atstovas Jemene.

Daugiau nei 2 milijonams vaikų iki penkerių metų Jemene ypatingai trūksta maisto. Dvejus metus trunkantis karinis konfliktas sugriovė infrastruktūrą – 14,5 mln. žmonių (iš jų – beveik 8 mln.) neturi prieigos prie švaraus vandens, neturi tinkamų sanitarinių sąlygų.

Situacija ypatingai bloga nuošaliose vietovėse, kuriose gyvenantys žmonės net neturi pinigų atvykti į ligoninę. Į jas siunčiamos mobilios medikų komandos, tačiau jų labai trūksta.

Tačiau net ir tie, kurie atvyksta į sveikatos centrus, juos randa perpildytus – sergantys vaikai net guldomi po tris į tas pačias lovas. Čia trūksta elementarių medicinos priemonių. Jų į Jemeną dabar atgabenama dviem trečdaliais mažiau nei prieš konflikto pradžią. Sveikatos sektoriaus darbuotojai, kaip ir daugelis dirbančiųjų viešajame sektoriuje, jau beveik 9 mėnesius negauna atlyginimų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Jemenas Cholera
Parašykite atsiliepimą apie 15min