Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 9d. 10:55

#JeSuisAhmed: pagarba musulmonui policininkui, kuris Paryžiuje žuvo gindamas žodžio laisvę

Ahmedas Merabetas
„Twitter“ nuotr. / Ahmedas Merabetas

Po žiaurios atakos prieš Prancūzijos satyrinį leidinį „Charlie Hebdo“ visame pasaulyje žmonės savo gedulą ir paramą žurnalui bei žodžio laisvei reiškia su saitažodžiu (angl. hashtag) #JeSuisCharlie (liet. „Aš esu Charlie“). Socialiniuose tinkluose populiarėja ir kita frazė – #JeSuisAhmed (liet. „Aš esu Ahmedas“), skirta pagerbti teroristų nužudytam policininkui musulmonui. „Aš mirsiu gindamas tavo teisę šaipytis iš mano tikėjimo #JeSuisAhmed“, – pagarbą gyvybės netekusiam pareigūnui išreiškė vienas „Twitter“ vartotojas.

Ahmedas Merabetas – 42 metų Paryžiaus policininkas, kurį prie redakcijos į galvą nušovė kaukėti ir ginkluoti užpuolikai. Jis – vienas iš 12 žmonių, netekusių gyvybės per žiauriausią išpuolį Prancūzijoje per 50 metų.

Nufilmuoti jo nužudymo vaizdai šokiravo pasaulį – sužeistam ir gulinčiam ant žemės pareigūnui pribėgęs užpuolikas paleido kulką tiesiai į galvą. „Mes atkeršijom už pranašą Mahometą! – šaukė jie prie redakcijos. – Mes nužudėme „Charlie Hebdo“!“. Jų nužudytas pareigūnas – taip pat musulmonas.

„Scanpix“/AP nuotr./Užpuolikai Paryžiuje
„Scanpix“/AP nuotr./Užpuolikai Paryžiuje

Pirmasis dėmesį į tai atkreipė Maroke gyvenantis žurnalistas Julienas Castersas. Jis ir pradėjo saitažymę #JeSuisAhmed. „Tai kirtis islamo stigmatizavimui ir priminimas, kad musulmonai Prancūzijoje nėra visi radikalūs islamistai“, – sakė jis BBC.

Socialiniuose tinkluose A.Merabetas vadinamas didvyriu ir simboliu debatuose dėl žodžio laisvės bei religinės tolerancijos. Žmonės rašo, kad jis žuvo gindamas leidinį, kuris šaipėsi iš jo religijos – taip jis tarsi įkūnija garsiąją prancūzų filosofo Voltaire'o frazę „Aš nesutinku su tuo, ką sakote, bet iki mirties ginsiu jūsų teisę taip sakyti.“

„Jį bailiai nužudė žmonės, kurie klaidingai interpretuoja šventuosius raštus, – sakė Prancūzijos policijos profsąjungos atstovas Christophe'as Crépinas. – O jis pats buvo kilęs iš imigrantų šeimos.“ 

Kartu plinta ir dar viena saitažymė – #notinmyname (liet. „Ne mano vardu“), nukreipta prieš „Islamo valstybę“. „Negalima pamiršti, kad musulmonai yra pirmosios terorizmo aukos“, – rašė vienas „Twitter“ vartotojas.

A.Merabetas buvo antrasis policininkas, kuris tądien neteko gyvybės – buvo nužudytas ir pareigūnas, kuris buvo skirtas vieno iš „Charlie Hebdo“ redaktorių apsaugai. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min