Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

JK lietuviai nenori, kad ambasadą paliktų E.Grabažis

E.Grabažis
lietuviams.com nuotr. / E.Grabažis
Šaltinis: lietuviams.com
0
A A

Jungtinėje Karalystėje gyvenantys lietuviai inicijuoja parašų rinkimo akciją po peticija, raginančia, kad Lietuvos Vyriausybė taupymo sumetimais ambasadoje Londone nuo ateinančių metų vasario 16 dienos nepanaikintų ministro patarėjo posto ryšiams su bendruomene.

„Manau, tai nemaža netektis JK lietuviams,“ – savo laiške rašo bendruomenės tarybos narys Andrius Kasparavičius.

„Mes manome, kad toks žingsnis prieštarauja deklaruojamų LR Vyriausybės tikslų – globalios Lietuvos ir ryšių su išeivija stiprinimo – vykdymui. Taip pat norėtumėme pabrėžti, kad tik su esamo ministro patarėjo Ernesto Grabažio nenuilstama pagalba ir iniciatyva buvo surengta nemažai išskirtinių bendruomenės renginių ir akcijų, kuriuose bendruomenė vienijosi, diskutavo, švietėsi įvairiomis ir ypatingai aktualiomis temomis su išskirtiniais mokslininkais, menininkais, visuomenės veikėjais ir politikais. Nuoširdžiai E.Grabažiui bendradarbiaujant su kitomis organizacijomis pirmą kartą LR diplomatijos istorijoje diskusijas ir kitus renginius buvo galima ne tik stebėti, bet ir užduoti klausimus nuotoliniu būdu, realiu laiku. Londono lietuvių bendruomenė buvo vienintelė lietuvių bendruomenė iš užsienio miesto tiesioginio eterio metu per TV3 pasveikinusi Lietuvą ir jos gyventojus vardo tūkstantmečio minėjimo proga liepos 5 dieną,“ – rašoma peticijoje.

„Norėtumėme pabrėžti, kad Londonas ir Jungtinė Karalystė yra tankiausiai apgyvendinta Lietuvos išeivių teritorija reikalaujanti vieno didžiausių dėmesio ir resursų. Tuo pačiu manome, kad įgyta patirtis galėtų ir turėtų būti pritaikoma kitose šalyse. Esame įsitikinę, kad panaikinus minėtą postą, įvairių bendruomenės organizacijų ir narių bendravimas susilpnės, bendruomenė taps uždaresnė,“ – toliau dėstoma peticijoje.

Peticija skirta Vyriausybei bei Užsienio reikalų ministerijai.

lietuviams.com
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min