Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 16, 14:12

JK premjeras: Londonas atsisako visuotinės amnestijos už nusikaltimus Šiaurės Airijoje

Jungtinės Karalystės vyriausybė atsisakė planų nutraukti visas su Šiaurės Airijos konfliktu susijusias baudžiamąsias bylas, pirmadienį paskelbtame laikraščio straipsnyje nurodė premjeras Borisas Johnsonas, vietoje to žadėdamas suteikti imunitetą tik asmenims, bendradarbiaujantiems su teisėsauga.
Borisas Johnsonas
Borisas Johnsonas / AP/„Scanpix“ nuotr.

Pernai liepą vyriausybė paskelbė planus sustabdyti baudžiamąjį persekiojimą, susijusį su konfliktu, per tris dešimtmečius pareikalavusiu 3,5 tūkst. gyvybių – tačiau visos šalys tokį žingsnį pasmerkė kaip „amnestiją“.

„Pastaraisiais mėnesiais išklausėme daugybę žmonių ir apmąstėme tai, ką išgirdome“, – parašė B.Johnsonas dienraštyje „Belfast Telegraph“, besiruošdamas išvykti vizito į Šiaurės Airiją, kur jis ragins dalijimosi valdžia principu suformuoti naują administraciją.

„Susitaikymas su praeitimi tebereikalauja sudėtingų sprendimų, tačiau visuotinės amnestijos nebus“, – pridūrė premjeras.

„Neliečiamybė bus suteikiama tik tiems, kas bendradarbiauja, o tie, kurie nebendradarbiauja, gali būti patraukti baudžiamojon atsakomybėn“, – pabrėžė JK vyriausybės vadovas.

Pasak jo, siūlymai „susitvarkyti su praeities palikimu“ bus pateikti parlamentui šią savaitę.

1998 metais buvo pasirašytas Didžiojo penktadienio taikos susitarimas, užbaigęs konfliktą, tačiau visuomenėje išlieka įtampa dėl galimybės patraukti atsakomybėn tiek britų karius, tiek sukarintų grupuočių narius.

Ginkluotųjų pajėgų nukautų asmenų artimieji skundžiasi, kad iš bus atimta teisė į teisingumą, jei nebus nubausti britų valdžiai atstovaujantys kariai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min