TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

J.Kwasniewska patyrė daugybę siaubingų akimirkų skraidydama prezidentiniu lėktuvu

Jolanta Kwasniewska
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Jolanta Kwasniewska
Šaltinis: 15min
0
A A

Buvusi Lenkijos pirmoji ponia Jolanta Kwasniewska „Lietuvos rytui“ prisipažino patyrusi daugybę siaubingų akimirkų skraidydama prezidentiniu lėktuvu, kuris šeštadienį sudužo prie Smolensko.

„Tai didžiulė, protu sunkiai suvokiama tragedija. Ir lenkų tautai, ir pasauliui“, – su ašaromis akyse ištarė buvusio Lenkijos vadovo Aleksandro Kwasniewskio žmona.

Prie Smolensko šeštadienį sudužus prezidentiniam lėktuvui žuvo daugybė jos pažįstamų žmonių: „Tarp jų, žuvusiųjų, buvo daugybė man ir mano vyrui mielų žmonių. Mano draugių. Labai daug. Buvo prezidentūros darbuotojų, su kuriais per mano vyro 10 prezidentavimo metų buvome labai susidraugavę. Apsaugos vyrai. Lėktuvo stiuardesės. Prisimenu, per Kūčias maždaug 200 žmonių susėsdavome prie vieno stalo, dalydavomės paplotėliais. Šiandien prisimenu jų akis. Kiek dabar būtų tuščių vietų...“

Buvusi pirmoji Lenkijos ponai prisiminė, kad jai skrydžiai rusišku „Tu-154“ ne kartą yra sukėlę daug siaubo. „Juo mes gal net kelis kartus apskridome Žemės rutulį. Juk tai buvo prezidentinis lėktuvas. Nepatikėsite, esame pakliuvę į tokias pavojingas situacijas, jog ne kartą meldžiausi, kad sėkmingai nusileistume. Esame išgyvenę siaubingų minučių, kai nežinai, ar žemę pasieksi gyvas. Tiktai dabar galiu įvertinti, kiek kartų mes buvome arti tragedijos. Su vyru Aleksandru skrisdavau beveik visada, namuose likdavo duktė Olia. Ji sakydavo, kad patirdavo siaubą, jei sutartą laiką mes nepaskambindavome. Mes visuomet jai skubėdavome pranešti, kad sėkmingai nusileidome“, – „Lietuvos rytui“ sakė J.Kwasniewska.

„Kodėl tiek metų Lechas Kaczynskis, o anksčiau ir jūsų vyras skraidė lėktuvu, kuris atrodė nesaugus?“ – paklausė „Lietuvos ryto“ žurnalistė.

„Todėl, kad iš visų pakampių buvo šaukiama: tie veltėdžiai nori už mūsų, mokesčių mokėtojų, pinigus pirkti brangų prezidentinį lėktuvą, kad galėtų bastytis po pasaulį. Tai buvo girdima jau ir mano vyro prezidentavimo laikais. Jei prezidentas L.Kaczynskis būtų sutikęs, kad dabar, siaučiant krizei, būtų nupirktas naujas lėktuvas, jį būtų sugraužę. Matyt, jis dėl to ir nesiryžo“, – paaiškino J.Kwasniewska.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min