Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 14d. 20:53

JT atstovas mini 36 JT darbuotojus žuvus Haityje

Estas Tarmo Joveeras po griuvėsiais praleido 40 valandų.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Estas Tarmo Joveeras po griuvėsiais praleido 40 valandų.

Haityje per žemės drebėjimą žuvo mažiausiai 36 Jungtinių Tautų (JT) misijos (MINUSTAH) pareigūnai, dar apie 150 tebelaikomi dingusiais, pranešė ketvirtadienį JT misijos atstovas. O iš viso šalyje per katastrofą galėjo žūti apie 100 tūkst. žmonių.

JT misijos atstovas Davidas Wimhurstas ketvirtadienį pranešė, jog patvirtinta, kad per žemės drebėjimą žuvusių JT tarnautojų yra jau 36. Pasak jo, tai keturi policijos pareigūnai, 19 kariškių ir 13 civilių. „Deja, laukiame, kad bus ištraukta daugiau negyvų kūnų“, – apgailestavo D.Wimhurstas.

JT generalinis sekretorius Ban Ki-moonas paskelbė vieną gerą naujieną, kad Estijos policijos pareigūnas ketvirtadienį gyvas buvo ištrauktas iš po nuolaužų ir nuvežtas į Port o Prenso Argentinos ligoninę. „Tai mažas stebuklas“, – sakė Ban Ki-moonas.

Haičio valdžios atstovai pranešė, kad per šį katastrofišką žemės drebėjimą, kuris sudrebino skurdžią Karibų šalį, galėjo žūti daugiau kaip 100 tūkst. žmonių.Pasak JT pareigūno Martino Nesirky, asmens sargybiniu dirbęs estas Tarmo Joveeras buvo ištrauktas iš pagrindinio MINUSTAH misijos pastato – „Christopher“ viešbučio – kurį nuo žemės nušlavė 7 balų žemės drebėjimas, griuvėsių.

Jis sakė, kad po šio pastato nuolaužomis dingo apie 100 JT darbuotojų ir dar apie 50 laikomi dingusiais, sugriuvus kitiems Haičio sostinėje esantiems JT pastatams.

Ban Ki-moonas sakė vis dar negalintis patvirtinti savo specialaus pasiuntinio Haityje Hedi Annabio mirties, apie kurią trečiadienį pranešė Haičio prezidentas Rene Prevalis.

Haičio valdžios atstovai pranešė, kad per šį katastrofišką žemės drebėjimą, kuris sudrebino skurdžią Karibų šalį, galėjo žūti daugiau kaip 100 tūkst. žmonių. Haičio Raudonojo Kryžiaus Komiteto duomenimis, žuvusiųjų Haityje gali būti nuo 45 iki 50 tūkstančių, nukentėjo apie 3 milijonai.

Žemės drebėjimas sulygino su žeme ištisus kvartalus kalvų šlaituose, dar daugybė žmonių gali būti gyvų po griuvėsiais.

Sostinėje prasidėjo plėšikavimas. Iš Delmaso rajone esančio prekybos centro žmonės atvirai nešasi elektronikos prekes, ryžių paketus. Kitur iš degalų cisternų siurbiamas benzinas.

„Visi policininkai užsiėmę savo pačių artimųjų gelbėjimu ir laidojimu, – sakė čerpių gamyklos savininkas Manuelis Deheuschas. – Jie nebeturi laiko patruliavimui gatvėse“.

Kol kas nematyti ir organizuotų gelbėjimo darbų, kad būtų ištraukti užgriuvusieji. Skurdžiausios šalies vakarų pusrutulyje medikams trūksta priemonių pagalbai teikti.

Kalvotame mieste visur matyti gulintys lavonai. Pikapais jie vežami prie pagrindinės ligoninės Port o Prense, kurios vyriausiasis gydytojas sako, jog prie morgo sukrautų kūnų yra apie 1500. Haičio Raudonasis Kryžius nebeturi lavonmaišių. Brazilija, kurios kariai yra JT taikdarių misijoje, pasiūlė skubiai įrengti naujas kapines, o JAV siunčia laidojimo būrius.

Tiesa, Haičio radijas „Metropol Haiti“ jau pranešė, kad 3 tūkstančiai JT policininkų ir „žydrųjų šalmų“ (taikdarių) ėmėsi valyti pagrindines sostinės magistrales, organizuoti eismą, užtikrinti oro uosto saugumą.

Haičio tragedija yra didžiausia katastrofa JT organizacijai nuo 2003 metų rugpjūčio 19 dienos, kai per savižudžio sprogdintojo išpuolį Bagdade prieš JT įstaigą žuvo 22 žmonės bei JT vyriausiasis žmogaus teisių komisaras Sergio Vieira de Mello.

2007 metų gruodį Alžyre per du savižudžių sprogdinimus, iš kurių vienas nugriaudėjo prie Jungtinių Tautų (JT) Vyriausiojo pabėgėlių komisaro būstinės, žuvo mažiausiai 41 žmogus, iš jų 18 JT darbuotojų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min