Dabar populiaru
Publikuota: 2016 spalio 23d. 00:09

JT garbės ambasadore pasirinkta herojė įžiebė moterų, tarp jų ir R.Murmokaitės, priešiškumą

Pristatymo akimirka
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Pristatymo akimirka

Garsiausia komiksų herojė „Nuostabi moteris“ („Wonder Woman“ – angl.) buvo pasirinkta tapti Jungtinių Tautų (JT) garbės ambasadore, kuri įkvėps moteris ir merginas. Vis dėlto šis pasirinkimas išprovokavo priešišką reakciją tarp kai kurių JT darbuotojų, kurios mano, kad ši komiksų herojė nėra tinkamas pasirinkimas.

Kaip rašo portalas independent.co.uk, personažas, kurį pasaulis komiksuose išvydo prieš 75-erius metus, bus kampanijos, ginančios moterų teises ir lyčių lygybę, veidas. Toks pasirinkimas buvo atskleistas per ceremoniją Jungtinėse Tautose, vykusią penktadienį. Joje dalyvavo aktorės, įkūnijusios šią moterį kino juostose.

Pasitelkiant šūkį „galvokite apie tai, kokius stebuklus mes galime nuveikti“ kampanija siekia paskatinti pasiekimus, kylančius iš moterų įkvėpimo.

Būtent šis pasirinkimas pabrėžia „moterų ir mergaičių, kurios kasdien daro ar yra padariusios kažką nauja, peržengdamos barjerus ir įveikdamos nelygybę, kad pasiektų savo tikslų“ atvejus.

Lyčių lygybės ir visų moterų, mergaičių įgalinimo siekis yra vienas iš JT 17 nuoseklaus vystymosi tikslų, kuriuo norima spręsti skurdo ir nelygybės problemas.

JT generalinio sekretoriaus padėjėja komunikacijai Cristina Gallach teigė, kad „nors mes pasiekėme pažangą lyčių lygybės klausimu, daugybėje pasaulio dalių moterys ir mergaitės vis dar kenčia diskriminaciją ir smurtą“.

„Lyčių lygybė yra pagrindinė žmogaus teisė ir pamatas taikiam, sėkmingam ir išlaikančiam pusiausvyrą pasauliui“, – pridėjo ji.

JT turėtų apsvarstyti šokio personažo su atvirai seksualizuotu įvaizdžiu naudojimą tuo metu, kai naujienų portalų antraštės tiek JAV, tiek ir visame pasaulyje skelbia apie moterų ir mergaičių sudaiktinimą, – teigiama peticijoje.

Vis dėlto komiksų herojės „Nuostabi moteris“ pasirinkimą smarkiai sukritikavo JT personalas. JT viduje buvo išplatinta peticija, kurioje keliamas klausimas, kodėl organizacija negalėjo rasti realios moters, kuri atstovautų JT kaip garbės ambasadorė.

„Pasirinkta herojė – su didžiule krūtine, baltaodė, turinti neįmanomas kūno proporcijas, o apie jos aprangą galima būtų pasakyti – nei nuoga, nei apsirengusi. Jos išvaizda greičiau įkūnija modelį“, – teigiama peticijoje.

„Tai kelia nerimą, JT turėtų apsvarstyti šokio personažo su atvirai seksualizuotu įvaizdžiu naudojimą tuo metu, kai naujienų portalų antraštės tiek JAV, tiek ir visame pasaulyje skelbia apie moterų ir mergaičių sudaiktinimą“, – teigiama peticijoje.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Pristatymo akimirka
AFP/„Scanpix“ nuotr./Pristatymo akimirka

Vasarą San Diego „Comic-Con“ buvo pristatytas pirmasis vieno laukiamiausių 2017 metų filmų – „Nuostabios moters“ – anonsas.

Peticijoje primenama, kad „Nuostabi moteris“ yra „DC Comics“, „pelno siekiančios korporacijos“, darbas.

Maždaug 50 JT dirbančių moterų atsuko nugaras per ceremoniją, kurios metu buvo pristatyta „Nuostabi moteris“.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Pristatymo akimirka
AFP/„Scanpix“ nuotr./Pristatymo akimirka

Savo nepritarimą jos išreiškė ne tik šiuo gestu. „Šlykštu, kad JT seksualizuotą falsifikatą renkasi vietoj realios moters-lyderės“, – teigė buvusi JT patarėja Anne Marie Goetz socialiniame tinkle „Twitter“. Tokį pasirinkimą ji vadino tiesiog veidmainyste.

Prieš – ir Lietuvos ambasadorė

Lietuvos ambasadorė JT Raimonda Murmokaitė socialiniame tinkle „Twitter“ parašė, kad „realiame pasaulyje yra 3,52 mlrd. merginų ir moterų“. Taigi ne išgalvotos herojės, o realios merginos ar moterys turėtų įkvėpti kitas.

Vis dėlto atsirado ir palaikančių šį pasirinkimą. Filmo kritikė Anna Smith „Sky News“ teigė: „Filmas „Nuostabi moteris“ pasirodys kitais metais,tai bus filmas, kurio žvaigždė – pirmoji moteris superherojė“.

„Tai turi būti pozityvi paskata moterims ir aš manau, kad kampanija padėtų atkreipti dėmesį į tai“, – pridūrė ji.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Pristatymo akimirka
AFP/„Scanpix“ nuotr./Pristatymo akimirka

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min