JT humanitarinės pagalbos vadovas: „Gazos Ruožas tapo tiesiog netinkamas gyventi“

Jungtinių Tautų humanitarinės pagalbos vadovas Martinas Griffithsas (Martinas Grifitsas) penktadienį pareiškė, kad Gazos Ruožas tapo netinkamas gyventi po nesiliaujančių Izraelio pajėgų bombardavimų, keršijant už „Hamas“ kovotojų grupuotės išpuolį spalį.
- / AFP
- / AFP

„Praėjus trims mėnesiams nuo siaubingų spalio 7 dienos išpuolių, Gazos Ruožas tapo mirties ir nevilties vieta“, – pareiškime sakė M. Griffithsas.

„Gazos Ruožas tapo tiesiog netinkamas gyventi. Jos gyventojai kasdien patiria grėsmę savo egzistencijai, kol pasaulis toliau stebi, – teigė jis. – Humanitarinei bendruomenei teko neįvykdoma misija padėti daugiau nei du milijonus žmonių.“

Didžioji Gazos Ruožo dalis jau paversta griuvėsiais, o naujienų agentūros AFP korespondentai pranešė, kad anksti šeštadienį Izraelis smogė Pietų Gazos Ruože esančiai Rafai, kurioje šimtai tūkstančių žmonių ieškojo prieglobsčio nuo kovų.

„Mes ir toliau reikalaujame nedelsiant nutraukti karą ne tik dėl Gazos gyventojų ir jos kaimyninių šalių, kurioms gresia pavojus, bet ir dėl ateinančių kartų, kurios niekada nepamirš šių 90 pragaro dienų ir išpuolių prieš pačius svarbiausius žmogiškumo principus“, – sakė J. Griffithsas.

„Šis karas niekada neturėjo prasidėti. Tačiau jau seniai laikas jį baigti“, – teigė jis.

Spalio 7 dieną per islamistų grupuotės „Hamas“ išpuolį Izraelyje žuvo apie 1 140 žmonių, daugiausia civilių gyventojų, praneša AFP, remdamasi naujausiais oficialiais Izraelio duomenimis.

Atsakydamas į tai Izraelis pradėjo bombardavimą ir antžeminę invaziją, per kuriuos, Gazos Ruožo sveikatos ministerijos duomenimis, žuvo mažiausiai 22 600 žmonių, daugiausia moterų ir vaikų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutrumpinti naujovių kelią iki būsimo specialisto: AIPA ir Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos pavyzdys
Reklama
Pavasaris – laikas kurti grožį savo kieme: specialistų patarimai, nuo ko pradėti ir kaip tvarkyti aplinką
Reklama
Žemės ūkyje vis labiau įsitvirtina biostimuliatoriai: kaip jie veikia?