Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

JT: Mianmaro kariuomenė sistemingai stengiasi išvaryti rohinjus iš šalies

Persekiojami rohinjai iš savo šalies bėga į Bangladešą
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Persekiojami rohinjai iš savo šalies bėga į Bangladešą
Šaltinis: BNS
0
A A

Mianmaro „sistemingos“ priemonės prieš rohinjus buvo parengtos siekiant visam laikui pašalinti šią musulmonų mažumą iš jos namų Rachinų valstijoje, trečiadienį paskelbė Jungtinės Tautos.

„Brutalios atakos prieš rohinjus šiaurinėje Rachinų valstijoje yra gerai organizuotos, koordinuotos ir sistemingos, siekiant ne tik išvaryti šią populiaciją iš Mianmaro, bet ir neleisti jai grįžti į savo namus“, – tyrimo metu nustatė JT.

Tyrimas yra pagrįstas pokalbiais su žmonėmis, kurie po rugpjūčio 25 dieną kovotojų įvykdytų atakų prieš Mianmaro saugumo pajėgas Rachinų valstijoje pabėgo į kaimyninį Bangladešą. Tos atakos išprovokavo didelę atsakomąją karinę kampaniją, dėl kurios pabėgo daugiau kaip pusė milijono žmonių.

JT nustatė, kad naujausia kariškių „valymo operacijų“ banga Rachinų valstijoje iš tikrųjų prasidėjo prieš rugpjūčio 25 dieną, tikriausiai rugpjūčio pradžioje. Tai prieštarauja Mianmaro pareiškimams, kad priemonės yra atsakas į kovotojų išpuolius.

Ataskaitoje bendrais bruožais apibūdinama armijos vadovaujama kampanija už rohinjų ryšio su jų tėvyne nutraukimą. Mianmare, kur gyventojų daugumą sudaro budistai, rohinjai buvo persekiojami dešimtmečius.

„Kai kuriais atvejais prieš atakas ir jų metu per megafonus būdavo skelbiama: „Jūsų vieta ne čia, keliaukit į Bangladešą. Jeigu neišeisite, mes padegsime jūsų namus ir jus nužudysime“, – nurodo JT.

JT: „Kai kuriais atvejais prieš atakas ir jų metu per megafonus būdavo skelbiama: „Jūsų vieta ne čia, keliaukit į Bangladešą. Jeigu neišeisite, mes padegsime jūsų namus ir jus nužudysime“.

Naujoji kampanija taip pat buvo nukreipta prieš mokytojus, kultūros, dvasinius ir bendruomenių lyderius, „stengiantis menkinti rohinjų istoriją, kultūrą ir žinias“, sakoma ataskaitoje.

„Buvo dedamos pastangos iš esmės taip nutrinti rohinjų kraštovaizdžio ir atminties geografijos orientyrų ženklus, kad grįžimas į jų žemes neduotų nieko, tik apleistą ir neatpažįstamą vietovę“, – sakoma joje.

Išvados yra pagrįstos pokalbiais su rohinjais, kurie į Bangladešą atvyko nuo rugsėjo 14 iki 24 dienos.

JT komanda per 65 susitikimus pasikalbėjo su šimtais žmonių. Tyrėjai kalbino pavienius asmenis ir grupes, kurias sudarydavo iki 40 žmonių.

JT vyriausiasis žmogaus teisių komisaras Zeidas Ra'adas al Husseinas anksčiau kampaniją prieš rohinjus pavadino „vadovėliniu etninio valymo pavyzdžiu“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min