Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

JT pasiuntinys atvyko į Jemeną palaikyti paliaubų

JT specialusis pasiuntinys Jemenui šeštadienį atvyko į sostinę Saną derybų dėl griežtesnio paliaubų laikymosi šalies strategiškai svarbiame Chudaidos uostamiestyje, pranešė vienas naujienų agentūros AFP fotografas.
Sukilėlių kovotojai Jemene
Sukilėlių kovotojai Jemene / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Martinas Griffithsas ruošiasi deryboms su husių sukilėlių lyderiais ir vėliau turi išvykti į Saudo Arabijos sostinę Rijadą susitikimo su Jemeno vyriausybės atstovais.

Jis taip pat susitiks sukilėlių kontroliuojamoje sostinėje su olandų dimisijos generolu Patricku Cammaertu, kuriam JT pavedė vadovauti paliaubų stebėsenos komitetui.

M.Griffithsas atvyko į Chudaidą tuo metu, kai paliaubų daugiausiai laikomasi, nors kartais pranešama apie pavienius susirėmimus, o abi konflikto šalys dėl jų apsikeičia kaltinimais.

Jemeno vyriausybė neseniai kreipėsi į JT Saugumo Tarybą kaltindama husius paliaubų pažeidimais. Sukilėliai savo ruožtu teigia, kad Saudo Arabijos vadovaujamos koalicijos lėktuvai nedideliame aukštyje skrieja virš miesto.

Karas tarp Irano remiamų šiitų husių ir prezidentui Abedrabbo Mansourui Hadi ištikimų pajėgų eskalavosi 2015 metų kovą, kai valstybės vadovas pabėgo į Saudo Arabiją, o Rijado vadovaujama koalicija įsikišo į šį konfliktą.

Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, nuo tada karas Jemene nusinešė apie 10 tūkst. žmonių gyvybių, bet žmogaus teisių grupės teigia, kad tikrasis aukų skaičius gali būti penkeriopai mažesnis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius