15min be reklamos
2017 08 10, 08:57

JT: prie Jemeno krantų sąmoningai paskandinti iki 50 migrantų

Iki 50 migrantų iš Somalio ir Etiopijos buvo sąmoningai paskandinti, kontrabandininkui privertus juos šokti į jūrą prie Jemeno pakrantės, trečiadienį pranešė Jungtinių Tautų migracijos agentūra, pavadinusi tai „sukrečiančiu ir nežmonišku“ poelgiu.
Į Europą keliaujantys migrantai
JT: prie Jemeno krantų sąmoningai paskandinti iki 50 migrantų / „Scanpix“/AP nuotr.

Tarptautinės migracijos organizacijos (TMO) darbuotojai eilinio patruliavimo metu Šabvos paplūdimyje aptiko negilius kapus su 29 nuskendusių migrantų palaikais, rašoma agentūros išplatintame pranešime.

Žuvusiuosius palaidojo išsigelbėję migrantai.

Dar mažiausiai 22 migrantai tebėra dingę, nurodė TMO ir pridūrė, kad keleivių amžiaus vidurkis buvo maždaug 16 metų.

Siauras vandens ruožas tarp Somalio pusiasalio ir Jemeno yra populiarus migracijos maršrutas nepaisant Jemene tebevykstančio konflikto. Migrantai stengiasi patekti į naftos turtingas Persijos įlankos valstybes.

TOM pranešime rašoma, kad migrantus gabenęs kontrabandininkas trečiadienį ryte, laivui priartėjus prie Jemeno pakrantės, privertė daugiau nei 120 migrantų šokti į jūrą.

„Išsigelbėjusieji paplūdimyje papasakojo mūsų kolegoms, kad kontrabandininkas privertė juos šokti į jūrą, kai prie kranto pamatė kažkokius valdžios atstovus“, – sakė TMO misijos Jemene vadovas Laurent'as de Boeckas.

L.de Boeckas: „Išsigelbėjusieji paplūdimyje papasakojo mūsų kolegoms, kad kontrabandininkas privertė juos šokti į jūrą, kai prie kranto pamatė kažkokius valdžios atstovus.“

„Jie taip pat mums sakė, kad tas kontrabandininkas jau sugrįžo į Somalį tęsti savo verslo ir toliau tuo pačiu maršrutu gabenti migrantus į Jemeną“, – pridūrė jis.

TMO darbuotojai suteikė pagalbą 27 išsigelbėjusiems migrantams, kurie liko paplūdimyje. Kiti migrantai paliko paplūdimį.

L.De Boeckas sakė, kad šiuo maršrutu keliaujantys migrantai patiria didžiulius išbandymus, ypač keliaujantieji dabar, kai Indijos vandenyne yra vėjuotas sezonas.

„Per daug jaunų žmonių moka kontrabandininkams puoselėdami viltį dėl šviesesnio rytojais“, – sakė misijos vadovas.

TMO duomenimis, nuo sausio iš Somalio pusiasalio valstybių, daugiausia Somalio ir Etiopijos, į Jemeną išplaukė apie 55 tūkst. migrantų, maždaug trečdalis jų – moterys.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min