15min be reklamos
2023 02 07, 20:40

JT ragina atlikti tyrimą dėl Somalilande per susirėmimus žuvusių dviejų dešimčių žmonių

Jungtinės Tautos antradienį pranešė, kad per saugumo pajėgų ir klanų narių susirėmimus tarptautinės bendruomenės nepripažintoje Somalilando respublikoje žuvo mažiausiai 20 žmonių, ir paragino atlikti tyrimą.
Jungtinės Tautos
Jungtinės Tautos / Imago/„Scanpix“ nuotr.

„Lasanode per saugumo pajėgų ir vietos klano narių susirėmimus žuvo mažiausiai 20 žmonių, o dar apie 119 buvo sužeisti, tarp jų ir vaikai“, – sakoma Jungtinių Tautų teisių vadovo Volkerio Turko (Volkerio Tiurko) pranešime.

„Esu susirūpinęs dėl pranešimų, kad susirėmimai tęsiasi ir šiandien, taip pat dėl naujų aukų“, – teigė jis.

Vietos seniūnai pirmadienį nurodė, kad žuvusiųjų skaičius viršijo 10. Praėjusį mėnesį ginčijamame pasienio mieste prasidėjo piktos demonstracijos, o opozicijos partijos ir teisių gynimo grupės apkaltino vyriausybės pajėgas nušovus kelis protestuotojus.

Į Lasanodą pretenzijas reiškia ir šiaurinė Somalio valstija Puntlandas, ir Somalilandas, kuris 1991 metais atsiskyrė nuo likusios šalies dalies, bet nėra pripažintas tarptautiniu mastu.

Naujausias smurto protrūkis kilo praėjus kelioms valandoms po to, kai Solo srities, kurioje yra Lasanodo miestas, seniūnai paskelbė pareiškimą, kuriame įsipareigojo remti „Somalio federalinės respublikos vienybę ir vientisumą“ ir paragino Somalilando valdžios institucijas išvesti savo pajėgas iš šios teritorijos.

„Šie galimai neteisėti nužudymai įvykdyti praėjus vos mėnesiui po to, kai dėl susirėmimų Lasanode buvo priversti persikelti mažiausiai 20 000 žmonių, ir gali prisidėti prie tolesnio gyventojų perkėlimo, dar labiau pablogindami ir taip trapią humanitarinę padėtį regione“, – sakė V.Turkas.

JT teisių vadovas paragino pareigūnus atlikti „patikimą ir nešališką“ tyrimą dėl susirėmimų.

Jo teigimu, turėtų būti siekiama „nustatyti atsakingus asmenis ir patraukti juos atsakomybėn teisinguose teismuose, taip pat ir dėl žalos, padarytos namams, apie kurią pranešta“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie 15min