Tiesiogiai
15min be reklamos
2022 11 29, 07:15

JT ragina Kiniją dėl taikių protestų elgtis santūriai

Jungtinės Tautos pirmadienį paragino Kiniją nesulaikyti žmonių vien už tai, kad jie dalyvavo taikiuose protestuose, Pekinui bandant pažaboti visoje šalyje vykstančias demonstracijas.
Protestas Kinijoje
Protestas Kinijoje / „Scanpix“/AP nuotr.

Siekdami politinių laisvių ir to, kad būtų nutrauktas COVID-19 uždarymas, žmonės išėjo į gatves didžiuosiuose Kinijos miestuose ir susirinko universitetų miesteliuose, kur kilo protestų banga, kokios nebuvo nuo 1989 metų, kai buvo numalšinti prodemokratiniai mitingai.

Didelės minios žmonių sekmadienį susirinko Pekine ir Šanchajuje, kur policija susirėmė su protestuotojais.

„Raginame valdžią reaguoti į protestus laikantis tarptautinių žmogaus teisių įstatymų ir standartų. Niekas neturėtų būti savavališkai sulaikomas už taikų savo nuomonės išreiškimą“, – žurnalistams sakė JT Žmogaus teisių biuro atstovas Jeremy Laurence'as.

„Leidžiant plačias diskusijas visuomenėje, ypač su jaunimu, galima formuoti viešąją politiką, užtikrinti, kad ji būtų geriau suprantama ir galiausiai veiksmingesnė“, – teigė jis.

Praėjusią savaitę Kinijos šiaurės vakarų Sindziango regiono sostinėje Urumči kilęs mirtinas gaisras paskatino visuomenės pyktį, daugeliui apkaltinus COVID-19 uždarymus trukdžius gelbėjimo darbams.

„Po apgailėtinų žūčių ir sužeidimų per gaisrą daugiabučiame name Kinijos Sindziango provincijoje, kurios didžioji dalis nuo rugpjūčio mėnesio yra griežtai uždaryta dėl COVID-19, pabrėžiame būtinybę skaidriai reaguoti į visuomenei rūpimus klausimus ir pasimokyti iš šios tragedijos“, – sakė J.Laurence'as.

„Kaip mūsų biuras nuolat ragino COVID-19 pandemijos metu, valdžios taikomi apribojimai turi būti būtini ir proporcingi, kalbant apie mokslinius, medicininius patarimus, ir nediskriminuojantys juos taikant.

Bet kokios suvaržymo priemonės turi būti ribotos trukmės, taip pat turi būti numatyta apsauga ir mechanizmai, kuriais naudodamiesi žmonės galėtų išreikšti savo susirūpinimą ir reikalauti žalos atlyginimo“, – teigė jis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min