TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

JT Saugumo Taryboje Lietuva pasmerkė Rusijos įsiveržimą į Ukrainą

Donecko regione dega pastatas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Donecko regione dega pastatas
Šaltinis: 15min
0
A A

Neeiliniame Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdyje Lietuva griežtai pasmerkė Rusijos invaziją į Ukrainą.

“Lietuva griežtai smerkia Rusijos ginkluotųjų pajėgų invaziją į Ukrainos teritoriją. Tai akivaizdus Ukrainos nepriklausomybės, suvereniteto ir teritorinio vientisumo pažeidimas, keliantis grėsmę taikai, saugumui ir stabilumui visame regione ir už jo ribų“, -  posėdyje teigė Lietuvos nuolatinė atstovė JT ambasadorė Raimonda Murmokaitė.

Lietuvos nuolatinė atstovė pabrėžė, kad Rusijos veiksmai yra akivaizdus JT Chartijos ir kitų tarptautinės teisės normų bei principų pažeidimas. „Ukrainai reikia ne Rusijos „humanitarinių“ konvojų. Jai reikia, kad Rusija laikytųsi tarptautinės teisės normų ir principų, gerbtų JT Chartiją. Lietuva ragina Rusiją kuo skubiau atitraukti savo karines pajėgas, ginkluotę iš Ukrainos, nutraukti paramą separatistams“ – kalbėjo ambasadorė R. Murmokaitė.

Saugumo Taryboje Lietuvos atstovė atkreipė dėmesį į humanitarines krizės pasekmes –skaičiuojama, kad konflikto metu jau žuvo daugiau nei 2000 civilių gyventojų, apie 200 000 žmonių buvo priversti palikti namus, konflikto paliestoje teritorijoje gyvena beveik 4 milijonai žmonių. „Turime užtikrinti, kad tie, kas sukėlė šią tragediją, būtų patraukti atsakomybėn“, - posėdyje teigė Lietuvos nuolatinė atstovė.

JT Saugumo Tarybos posėdis sušauktas Lietuvos iniciatyva, reaguojant į pranešimus apie Rusijos invaziją į Ukrainos teritoriją. Posėdyje pasisakęs JT Generalinio Sekretoriaus pavaduotojas politikos klausimais Jeffrey Feltman pabrėžė, kad padėties Ukrainoje eskalacija kelia didelį nerimą ir pabrėžė, kad negalima leisti situacijai
toliau blogėti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min