Dabar populiaru
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

JT Saugumo Taryboje šiurpias žudynių Sirijoje nuotraukas pristatę pranešėjai jas lygino su Aušvicu

N-18
JT pristatyta ataskaita apie žiaurumus Sirijoje. Pranešėjai Davidas M.Crane‘as, Gerard‘as Araud ir Stuartas J.Hamiltonas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / JT pristatyta ataskaita apie žiaurumus Sirijoje. Pranešėjai Davidas M.Crane‘as, Gerard‘as Araud ir Stuartas J.Hamiltonas
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryboje ambasadoriai antradienį nutilo, peržiūrėję virtinę šiurpių Sirijos pilietinio karo aukų nuotraukų, sakė Prancūzijos ambasadorius.

Nuotraukose buvo matyti išsekę žmonės išsišovusiais kaulais, ant kai kurių lavonų buvo smaugimo, mušimo žymių, kai kas buvo iškabintomis akimis.

Prancūzijos ambasadorius Gerard‘as Araud sakė, kad tyla užtruko, o tada pamažu prasidėjo klausimai, ar autentiškos šios žuvusiųjų nuotraukos, liudijančios daugiau kaip 150 tūkst. gyvybių pareikalavusio Sirijos pilietinio karo žiaurumą.

Tarybos nariai peržiūrėjo daugiau kaip 10 nuotraukų, kurios buvo paskelbtos sausio mėnesį, taikos derybų „Ženeva 2“ išvakarėse, pagal teismo medicinos tyrimą, kurį finansavo Kataras – vienas pagrindinių Sirijos opozicijos rėmėjų ir viena šalių, labiausiai įsitraukusių į Sirijos konfliktą.

Prancūzija, kuri surengė šią prezentaciją Saugumo Taryboje ir vėliau parodė nuotraukas per spaudos konferenciją, sakė, kad jos liudija apie Sirijos prezidento Basharo al Assado vyriausybės įvykdytus karo nusikaltimus.

AFP/„Scanpix“ nuotr./JT Saugumo Taryboje parodytos šiurpios žudynių Sirijoje nuotraukos
AFP/„Scanpix“ nuotr./JT Saugumo Taryboje parodytos šiurpios žudynių Sirijoje nuotraukos

Nuotraukų autentiškumo neįmanoma nepriklausomai patvirtinti. Sirijos teisingumo ministerija nuotraukas ir prie jų pridėtą ataskaitą atmetė kaip „stokojančias objektyvumo ir profesionalumo“, ir sakė, kad kai kurie tų žmonių yra per mūšius nukauti kovotojai, o kitus nužudė kovotojų grupuotės.

Tarp naujų nuotraukų buvo fotografija, kurioje matyti mažiausiai tuzinas lavonų ant kažkokio sandėlio grindų, sukami į plastikinę plėvelę. Tarp jų stovi vyras karine uniforma. Vienas ataskaitos autorių, buvęs Siera Leonės specialiojo teismo prokuroras Davidas M.Crane‘as, sakė, jog tai yra tvirtas „industrializuoto sistemingo žudymo“ įrodymas.

„Lavonai atvežami, lavonai išvežami. Tai buvo labai sistemingas žmonių apdorojimas. Jie buvo suguldyti mašinų stovėjimo aikštelėje, nes jų buvo per daug, kad būtų galima sutalpinti morge“, – sakė D.M.Crane‘as.

„Argi tai neprimena kai kurių įdomių vaizdų iš Dachau ir Aušvico?“ – klausė D.M.Crane‘as per JT spaudos konferenciją.

AFP/„Scanpix“ nuotr./JT Saugumo Taryboje parodytos šiurpios žudynių Sirijoje nuotraukos
AFP/„Scanpix“ nuotr./JT Saugumo Taryboje parodytos šiurpios žudynių Sirijoje nuotraukos

„Šie siaubingi lavonų su badavimo, smaugimo ir mušimo žymėmis vaizdai ir šiurpus šiandienos informavimas rodo, kad Assado režimas daug kur vykdė sistemingą ir pramoninį žudymą. Niekas, pamatęs šiuos vaizdus, niekada nebebus toks pats“, – sakė JAV ambasadorė Samantha Power.

Minimos nuotraukos buvo atrinktos iš maždaug 55 tūkst. fotografijų, kuriose užfiksuotos kankintos ir nužudytos Sirijos karo aukos ir kurios, kaip teigiama, buvo slapta išvežtos iš Sirijos.

Aukų paskutinių gyvenimo akimirkų žiaurumas buvo akivaizdus. Vienoje nuotraukoje matėsi žmogaus veidas su iškabinta akimi ir kraujo fontanas, tryškęs iš akiduobės.

Ant kitų lavonų matėsi žymės, kurias, kaip sakė dr. Stuartas J.Hamiltonas, teismo medicinos ekspertai vadina „tramvajaus bėgiais“ ir kurios lieka po smūgio strypu. Tai du lygiagretūs rumbai su lygia sritimi tarp jų. Ant vieno lavono torso matėsi daug tokių žymių.

AFP/„Scanpix“ nuotr./JT Saugumo Taryboje parodytos šiurpios žudynių Sirijoje nuotraukos
AFP/„Scanpix“ nuotr./JT Saugumo Taryboje parodytos šiurpios žudynių Sirijoje nuotraukos

„Mušantis ar per kovos veiksmus žmogus judėtų“, todėl nebūtų tvarkingai išsidėsčiusių dryžių, sakė S.J.Hamiltonas.

D.M.Crane‘as sakė: „(Tai) tik ledkalnio viršūnė. Čia turime momentinę vos trijų sulaikytųjų centrų nuotrauką“. Jis pridūrė, kad iš viso Sirijoje žinoma apie 50 tokių centrų.

Prezentacija Saugumo Taryboje buvo surengta vykdant įrodymų apie Sirijos karo nusikaltimus dokumentavimą, viliantis kada nors patraukti kaltininkus į Tarptautinį Baudžiamąjį Teismą Hagoje. Tačiau Sirija niekada nesutiko su šio teismo jurisdikcija, todėl vienintelis būdas bylai pradėti, kol B.al Assadas vadovauja šaliai, yra Saugumo Tarybos nurodymas.

Rusija ir Kinija jau tris kartus pasinaudojo savo veto teise, kad blokuotų rezoliucijas, kuriose Sirijai grasinama sankcijomis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min