Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 07 05, 18:58

JT smerkia „beprasmį karą“ Ukrainoje

Jungtinių Tautų žmogaus teisių vadovė Michelle Bachelet antradienį pasmerkė Rusijos pradėtą „beprasmį karą“ Ukrainoje ir reikalavo užbaigti „nepakeliamas“ invazijos sukeltas civilių kančias.
Lysyčanskas
Lysyčanskas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Paskutinį kartą dalyvaudama JT Žmogaus teisių tarybos posėdyje M.Bachelet paragino nedelsiant nutraukti karo veiksmus ir atlyginti karo aukoms padarytą žalą.

„Prasidėjus penktam karinių veiksmų mėnesiui, konflikto Ukrainoje aukų vis daugėja“, – sakė ji.

„Dėl kasdienių žudynių, plačiai paplitusio naikinimo, savavališko sulaikymo ir masinio gyventojų perkėlimo civiliai gyventojai kenčia nuo karo veiksmų, kurių pabaigos, regis, nematyti, – kalbėjo M.Bachelet. – Kiekvienos šio beprasmiško karo aukos vardu, žudymai, kankinimai ir savavališki sulaikymai turi liautis.“

Ji pristatė ataskaitą apie žmogaus teisių padėtį Ukrainoje Rusijos agresijos kontekste nuo vasario 24 dienos, kai prasidėjo invazija, iki gegužės 15-osios.

„Didelis civilių aukų skaičius ir civilinės infrastruktūros sunaikinimo mastas ir toliau kelia didelį susirūpinimą, kad Rusijos ginkluotųjų pajėgų vykdomi išpuoliai pažeidžia tarptautinę humanitarinę teisę“, – sakė M.Bachelet.

„Nors ir kur kas mažesniu mastu, tikėtina, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos rytinėse šalies dalyse taip pat nevisiškai laikėsi“ tarptautinės humanitarinės teisės, pridūrė ji.

M.Bachelet sakė, kad liepos 3 dienos duomenimis, visoje Ukrainoje dokumentais patvirtinta, kad žuvo ar buvo sužeista daugiau kaip 10 000 civilių gyventojų, o tarp 4 889 žuvusiųjų – 335 vaikai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min