Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 20, 14:55 Atnaujinta 2022 05 20, 16:00

JT teisių komisarė pirmadienį atvyks į Kiniją vizito, per kurį apsilankys ir Sindziange

Jungtinių Tautų žmogaus teisių komisarė pirmadienį pradės ilgai lauktą vizitą Kinijoje, penktadienį pranešė jos biuras.
Michelle Bachelet
Michelle Bachelet / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Vizito metu Michelle Bachelet apsilankys ir Sindziango regione, kur kinų valdžia kaltinama plačiai paplitusiais teisių pažeidimais.

M.Bachelet ne vienerius metus prašė „reikšmingos ir nevaržomos“ prieigos prie Kinijos vakariausio Sindziango regiono.

„JT vyriausioji žmogaus teisių komisarė Michelle Bachelet pirmadienį vyriausybės kvietimu pradeda šešių dienų trukmės oficialią misiją Kinijoje“, – nurodė jos biuras.

Tai bus pirmoji JT žmogaus teisių komisarės kelionė į Kiniją nuo 2005 metų. Per savo vizitą M.Bachelet susitiks su „keliais aukšto rango pareigūnais nacionaliniu ir vietiniu lygiais“.

„Vyriausioji komisarė taip pat susitiks su pilietinės visuomenės organizacijomis, verslo atstovais, mokslininkais ir skaitys paskaitą Guangdžou universiteto studentams“, – priduriama pranešime.

Kelios savaitės iki vizito į Kiniją buvo išsiųsta JT parengiamoji grupė, kuriai teko ilgą laiką izoliuotis, šalyje siaučiant pandeminio koronaviruso protrūkiams.

M.Bachelet, kuriai karantinuotis nereikės, dėl COVID-19 apribojimų nevyks į Pekiną, šią savaitę pranešė jos biuras.

Tačiau komisarė apsilankys Sindziango sostinėje Urumči ir Kašagaro mieste, pranešė jos padėjėjai.

M.Bachelet savo misiją baigs gegužės 28-ąją. Tą dieną ji sudalyvaus spaudos konferencijoje kol kas neatskleistoje vietoje, taip pat paskelbs pareiškimą.

JT žmogaus teisių komisarė jau ilgą laiką raginama apsilankyti Sindziange ir paskelbti savo agentūros išvadas apie padėtį šiame regione.

JAV vyriausybė ir dar kelių Vakarų šalių įstatymų leidėjai Kinijos valdžios elgesį su uigūrų mažuma Sindziange laiko genocidu. Pekinas tokius kaltinimus kategoriškai atmeta.

Žmogaus teisių organizacijų teigimu, mažiausiai milijonas šios daugiausia musulmoniškos etninės grupės atstovų kalinami regiono „perauklėjimo stovyklose“. Įtariama, kad uigūrai šiose įstaigose susiduria su masiniais teisių pažeidimais, įskaitant priverstinę sterilizaciją ir priverstinį darbą.

Pekino teigimu, Sindziange iš tikrųjų veikia profesinio mokymo centrai, skirti atgrasyti vietos gyventojus nuo ekstremizmo.

Kovą JT vyriausiojo žmogaus teisių komisaro biuras paskelbė, kad pagaliau susitarta dėl vizito organizavimo. Vis tik lieka neaišku, kada M.Bachelet komanda paskelbs ne kartą atidėliotą ataskaitą apie padėtį Sindziange.

Žmogaus teisių aktyvistai, diplomatai ir kiti nerimauja, kad Pekinas manipuliuos šiuo vizitu, ir vis garsiau reikalauja paskelbti ataskaitą.

Tačiau M.Bachelet atstovė antradienį pabrėžė, kad ataskaita nebus paskelbta iki komisarės kelionės pradžios ir kad nenustatyta konkrečios datos, kada dokumentas turi būti paskelbtas viešai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min