Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

JT teismas atmetė Kijevo reikalavimą priversti Maskvą „neremti maištininkų“

Rusijos separatistai prie Petrovskojo, 2016 metų spalis
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Rusijos separatistai prie Petrovskojo, 2016 metų spalis
Šaltinis: BNS
3
A A

Aukščiausiasis Jungtinių Tautų teismas trečiadienį atmetė Kijevo reikalavimą, kad būtų imtasi papildomų priemonių siekiant sustabdyti Rusijos pinigų ir ginklų srautą karo veiksmų draskomai rytų Ukrainai.

Teismas nusprendė, kad nėra pagrindo imtis papildomų priemonių prieš Rusiją pagal Konvenciją dėl kovos su terorizmo finansavimu, apie kurios pažeidimus kalbama Ukrainos ieškinyje prieš Rusiją.

„Todėl teismas padarė išvadą, kad sąlygos, būtinos dėl papildomų (ribojančių) priemonių pagal Konvenciją dėl kovos su terorizmo finansavimu neatitinka reikalavimų“, – pareiškė teismo pirmininkas Ronny Abrahamas trečiadienį vykusiame teismo posėdyje.

Pasak jo, Ukraina nepateikė Rusijos terorizmo finansavimo įrodymų.

„Šiame kontekste, šiame bylos nagrinėjimo etape Ukraina nepateikė pakankamų įrodymų, kurie tinkamai įrodytų, kad šie elementai yra tikėtini“, – sakė R.Abrahamas.

Vis dėlto Tarptautinis Teisingumo Teismas tarpine nutartimi sutiko, kad Maskva privalo ginti etninių ukrainiečių ir totorių teises 2014 metais aneksuotame Krymo pusiasalyje. Teismas įpareigojo Rusiją atšaukti Krymo totorių Medžliso veiklos draudimą ir užtikrinti galimybę mokytis ukrainiečių kalba.

„Norėtųsi priminti, kad Rusija privalo vykdyti Konvencijoje numatytus savo įsipareigojimus dėl visų formų rasinės diskriminacijos likvidavimo. Teismas mano, kad Kryme Rusija turi susilaikyti nuo apribojimų Krymo totoriams ir jų bendruomenei, išsaugoti jų įstaigas, taip pat ir Medžlisą. Rusija turi taip pat užtikrinti galimybę mokytis ukrainiečių kalba“, – pareiškė teismas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min